Licznik odwiedzin: 12783973
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
2016-10-30

 Tradycyjnie już w czasie poprzedzającym parafialny odpust oraz adwent zebrali się członkowie Rady Duszpasterskiej, aby omówić związane z tym sprawy.

    Ksiądz Krzysztof potwierdził krótko kontynuowanie pomysłu nazwanego Balem świętych, który w tym roku - dzięki uprzejmości dyrekcji sąsiadującej z nami szkoły - odbędzie się w tamtejszej sali gimnastycznej. To propozycja dla dzieci, młodzież natomiast zaproszona będzie do udziału w Holly wins, które to przedsięwzięcie odbywać się będzie w parafii św. Mikołaja.

   Kolejnym tematem była kwestia inicjatywy obywatelskiej pod nazwą Mama, tata i dzieci. Krótko mówiąc chodzi w niej o obronę właściwego modelu rodziny, założonego przez Boga przy stwarzaniu człowieka. Potrzeba miliona podpisów z całej UE. Uzgodniono, że w naszym kościele również będziemy zbierać podpisy. Ustalono więc godziny dyżurów przedstawicieli poszczególnych wspólnot na konkretnych Mszach św. w niedzielę 13 listopada.
   Zbliżający się termin odpustu parafialnego rozbudził dyskusję na temat przygotowań do niego. Oczywiście będą rekolekcje, które - jak wiadomo - poprowadzi ks. prof. Jan Perszon. W tym roku sam odpust będzie miał wyjątkowy charakter ze względu na ogólnopolski akt przyjęcia Chrystusa jako Pana i Króla, który we wspólnocie Chrystusa Króla musi być szczególnie zaakcentowany. Stąd propozycja przygotowania obrazka na tę okazję z wyjątkowym przedstawieniem Chrystusa Króla, widniejącym na naszym feretronie, niedawno zresztą odnowionym. Członkowie Straży Honorowej przypomnieli, że tradycyjnie już w przeddzień odpustu odbywać się będzie u nas adoracja Najświętszego Sakramentu w wydaniu Wspólnoty Adoracji Najśw. Sakramentu i Niepokalanej. Nieco emocji wzbudziła kwestia przygotowania ciast odpustowych, którymi tradycyjnie już w namiotach częstowaliby się uczestnicy sumy odpustowej. Problem polega jednak na tym, że coraz trudniej znaleźć osoby chętne do upieczenia tychże ciast... Z odpustem związana też jest akcja Liść. Chodzi oczywiście o uprzątnięcie liści z terenu przykościelnego jeszcze przed odpustem. To akurat do tej pory udawało się doskonale i dlatego mamy nadzieję, że i tym razem frekwencja uzbrojonych w grabie parafian będzie przyzwoita. Termin tej akcji ustalono na 12 listopada.

   Z parafialnym odpustem związano w tym roku ciekawą inicjatywę Przeglądu Teatrów Amatorskich. Wyszła ona z grona osób zaangażowanych w teatrze Nazaret, a nam wszystkim da możliwość oglądania w tygodniu poodpustowym w naszej świątyni codziennie jednego lub dwóch spektakli w wykonaniu teatrów amatorskich. Dla tych celów potrzeba też uprzątnięcia wieży kościelnej. Stąd prosimy o pomoc 5 listopada...

   W niedziele adwentowe - podobnie jak w roku ubiegłym - kazania podczas Mszy św. dla dzieci będą „dzielone\" - dzieci będą słuchały ich w kaplicy adoracji, a dorośli w kościele, bo mają być one poświęcone małżeństwu i rodzinie - tematowi współcześnie bardzo istotnemu, a nas przygotowującemu do poświęcenia nowego ołtarza bocznego, który poświęcony będzie Świętej Rodzinie. (Przy okazji pojawił się postulat organizowania takich kazań raz w miesiącu przez cały rok...) Sam ołtarz już jest gotowy, a stolarz właściwie czeka na hasło do postawienia go, które nie padnie jednak zanim malarz nie wykona obrazu Świętej Rodziny, który ma się znaleźć w nowym ołtarzu. Poświęcenie ustalono na tegoroczną Pasterkę. W związku z czym trzeba będzie jak najszybciej wykonać granitowy stopień pod ołtarz - analogiczny do tego spod ołtarza Miłosierdzia Bożego. Niestety nie wiadomo, czy uda się zakończyć prace związane z oddaniem nowego konfesjonału przy kaplicy dolnej, który miał być poświęcony podczas tegorocznego odpustu. 

Poniedziałek
08 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Urszula i Jerzy Atemborscy
18:00 - Msza św.
Intencja: Dziękczynna z okazji 30 urodzin Tomasza, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku