Licznik odwiedzin: 16500868
I Przegląd Teatrów Amatorskich \"Kurtyna\"
I Przegląd Teatrów Amatorskich \"Kurtyna\"
2016-11-20

   Jak to dobrze, że w każdym środowisku Pan Bóg posieje kilku zapaleńców, którzy podejmują się realizacji tego, co wydawać by się mogło nie do wykonania. O ile pamiętam opowieści rodziców o ludziach dorosłych angażujących się w grupach teatralnych w czasie powojennym, to wydawało się, że jest to epoka zupełnie już miniona. Komu by się chciało wyrywać z domowego ciepełka po to, by na długich próbach ćwiczyć coś, co nie wiadomo czy znajdzie w ogóle widza?

   Przez szereg dni ludzie dorośli, pracujący, mający swoje zobowiązania zarówno w pracy jak i w domu, zbierali się jednak w naszym kościele, by jak najlepiej przygotować się do zagrania sztuki Karola Wojtyły „Przed sklepem jubilera\". Wszyscy wiemy jak trudno jest dzisiaj umówić ze sobą choćby cztery osoby, a tu cała plejada aktorów-amatorów potrafiła i chciała się zebrać. Już samo to jest godne podziwu i obejrzenia tego, co przygotowali.

    Tyle, że same próby teatralne stanowią tu zaledwie ułamek wysiłku ponoszonego przez członków Amatorskiego Teatru „Nazaret\" - bo to przecież oni są właściwie głównymi organizatorami i - za sprawą zainstalowania się przy naszej wspólnocie parafialnej - również gospodarzami organizowanego przeglądu. To z ich inicjatywy uprzątnięto pomieszczenie za konfesjonałem właśnie na potrzeby oczekiwanego przeglądu. Tak zwana druga zakrystia (lokum przy prezbiterium) zostało też uprzątnięte i zaadaptowane dla mających nas odwiedzić aktorów. Powstał też pomysł na wykorzystanie dolnej kondygnacji dzwonnicy (dlatego została ona opróżniona z magazynowanych tam przed-miotów). Jaki to pomysł? - Niech to będzie niespodzianką...

   Propagowanie tego wydarzenia, zbieranie zgłoszeń, wstępna weryfikacja, organizowanie posiłków dla mających przybyć gości, drukowanie plakatów, przygotowanie nagród i tak dalej... Całe mnóstwo pracy! I to wszystko w wykonaniu ludzi zajętych i zabieganych. To nie są bezrobotni, którzy w ten sposób organizują sobie czas. Chciejmy więc choćby skorzystać z owoców ich pracy i pojawić się na kolejnych wieczornych spektaklach. 

Wtorek
21 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Alina Grochocka (3. r. śm.), Józef oraz mąż Dariusz i syn Jakub
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 21.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku