Licznik odwiedzin: 10035064
Mamy konfesjonał!
Mamy konfesjonał!
2016-11-20

Tak, dziś kończy się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia, co nie oznacza, że kończy się czas Miłosierdzia. Raczej odwrotnie: miniony rok dał okazję do dokładniejszego przyjrzenia się temu wielkiemu dobrodziejstwu, które stało się i ciągle jest naszym udziałem. Powinno to poszerzyć nasze horyzonty myślowe i skłonić do absolutnego zawierzenia się Bożemu Miłosierdziu.

   Materialnym znakiem jubileuszowych obchodów pozostanie ołtarz Bożego Miłosierdzia poświęcony w pierwszą niedzielę po Wielkanocy czyli w święto Bożego Miłosierdzia. Na zakończenie Roku Miłosierdzia zaplanowaliśmy sobie poświęcenie konfesjonału, którego bardzo brakowało w okolicach kaplicy adoracji. I udało się! Nie udało się natomiast (jak dotąd) zwiększyć wykorzystania naszych kościelnych konfesjonałów, w których komfort spowiadania się znacznie się podniósł... Zbyt mało dzieci po I Komunii św. pielęgnuje tradycję pierwszych piątków miesiąca, a i dorośli bardzo oszczędnie korzystają z sakramentu pojednania. Planem tego roku było też zwiększenie liczby członków PZ „Caritas\", by świadczących miłosierdzie było więcej i... w tym zakresie również brak sukcesów. Od samego początku naszych wspólnych działań powtarzam, że łatwiej kościół wyremontować a nawet zbudować aniżeli Ducha Bożego weń tchnąć.

   Na szczęście w dziedzinie remontów i inwestycji dysponujemy wciąż - co prawda nieliczną, ale pewną - grupą parafian, którzy gotowi są poświęcić swój czas i siły, by chwała Boża rosła. W ostatnich dniach szczególnie intensywnie pracowali panowie nad otwarciem przejścia do przygotowanego przed pół rokiem pomieszczenia pod ołtarzem Bożego Miłosierdzia jako konfesjonału. Nawet przy użyciu elektrycznych młotów udarowych napracowali się okrutnie. Początkowo odsłonięte pomieszczenie bardziej przypominało małą piwniczkę, ale dzięki zacięciu jednego z parafialnych stolarzy, przy udziale jego pracowników, „piwniczka\" ta istotnie nabrała klimatu. Teraz możemy powiedzieć, że jest to konfesjonał. Dyskretna, zamknięta salka duchowej odnowy... Ulokowana pod ołtarzem Bożego Miłosierdzia. Oby znalazła chętnych... 

Czwartek
23 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Józef (20. r. śm.), Halina, Bronisław oraz Rodzice z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 23.)
Intencja: O Boże błogosławieństwo, zdrowie i potrzebne łaski dla Andrzeja i Tadeusza Bigus i ich rodzin

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku