Licznik odwiedzin: 16532224
Przegląd zakończony
Przegląd zakończony
2016-11-27

    Wszyscy wiemy, że to, co dobre, szybko się kończy. Nie mogło być inaczej z I Przeglądem Teatrów Amatorskich „KURTYNA\". Wysiłek wielu ludzi, od pomysłodawców - organizatorów poczynając przez aktorów, prezenterów, wielu ludzi obsługi technicznej, dźwiękowców, operatorów świateł, fotografów, scenografów po panie, które każdego dnia piekły ciasta, przygotowywały kawę, herbatę i wielu innych, nie wychylających się z cienia.

   Cieszyć też mogła frekwencja, choć pewnie większość widowni rekrutowała się spoza parafii...

    Było to jednak sześć pięknych wieczorów. Każdy inny, z odmiennym gatunkiem emocji i wzruszeń. A przede wszystkim radość z tego, że są jeszcze ludzie, którym chce się chcieć.

   Bez cienia wątpliwości najtrudniejsze zadanie miało jednak jury. Ocenić taką różnorodność talentów, wysiłku i poświęcenia... To graniczy z cudem,  choć cudem nie było. Ostatecznie wyróżniono osiem zespołów:

* Za scenariusz, który odkrywa skomplikowany świat relacji międzyludzkich oraz za jego ciekawą realizację sceniczną w spektaklu Pętla życia - Teatr Szkolny z Zespołu Szkół Katolickich im. Jana Pawła II w Gdyni.

* Za sceniczną żywiołowość, wielobarwność i pomysłowy scenariusz spektaklu Jej portret - Grupa Teatralna Uczniów i Absolwentów Gimn. nr 2 w Gdyni.

* Za dystans do siebie i humor w spektaklu Jaskiniowcy - Grupa teatralno-kabaretowa UBAFF.

* Za wyrazistość i głębię kreacji aktorskich oraz oprawę muzyczną spektaklu Lustro dla Kleryckiej Grupy Teatralnej z GSD w Oliwie.

* Za wdzięk i piękno teatralnej opowieści o trudach życia, które zawsze mogą stać się świętością w spektaklu Jezusa na wieki, czyli mała rzecz o Franciszce Siedliskiej - Teatr Mały Nazaret.

* Za scenografię i kostiumy oraz ciekawe kreacje aktorskie w spektaklu Król Krzyk - Scena Młodych Małego Kacka.

* Za doskonałe wykorzystanie rekwizytów oraz wzruszającą kreację sceniczną spektaklu Moje Miasto - Teatr „Biuro Rzeczy Osobistych\"

* Za niezwykłe kostiumy i poruszającą serca opowieść Czy to bajka? - Teatr Czterdziestu Serc.

   Nagrodę Główną czyli Złotą Kurtynę 2016 i dwa tysiące złotych otrzymała Grupa Teatralna Uczniów i Absolwentów Gimnazjum nr 2 w Gdyni za spektakl pt. „JEJ PORTRET\". Jury doceniło w nim nawiązanie do Biblii i odwagę pokazania spraw z innej, niestereotypowej perspektywy, połączenie różnych form teatralnych, przy zachowaniu harmonii i dynamiki akcji scenicznej.

   Niespodzianką Przeglądu było stworzenie możliwości głosowania na nagrodę publiczności. Znalazł się bowiem sponsor, który - widząc zaangażowanie młodych aktorów oraz poziom, jaki reprezentują - postanowił ufundować nagrody dla wykonawców wskazanych przez publiczność. Bezkonkurencyjnym okazał się tu Teatr „Biuro Rzeczy Osobistych\". Były też trzy wyróżnienia. Uzyskali je: Grupa teatralno-kabaretowa UBAFF, Scena Młodych Małego Kacka oraz Teatr Czterdziestu Serc z Rumi.

   Oddano też dwa głosy na prowadzących. I słusznie! Występowali codziennie i to jak! A w końcu - też aktorzy z „Nazaretu\".

   Wszystkim zwycięzcom i wyróżnionym gratulujemy i dziękujemy jednocześnie za dostarczenie tak wielu wrażeń oraz za nadzieję, że nie jest jeszcze źle w naszej Ojczyźnie, skoro tak wielu ludzi potrafi zjednoczyć się w społecznych działaniach na rzecz innych ludzi i dla chwały Boga. Bóg zapłać. 

Niedziela
26 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ siostra Basia (56. r. śmierci) oraz Regina i Kazimierz Zalewscy
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o Boże błogosławieństwo i opiekę NMP dla Mirka z okazji urodzin
12:15 - Msza św.
Intencja: ++ Ewald Jokiel (z okazji 2. r. śm.) i zmarli z rodziny
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 26.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku