Licznik odwiedzin: 10041005
Ku ołtarzowi Świętej Rodziny
Ku ołtarzowi Świętej Rodziny
2016-11-04

   Już od jakiegoś czasu zapowiadamy postawienie nowego ołtarza bocznego w naszej świątyni, który ma być dedykowany Świętej Rodzinie. Stanie on w miejscu obecnego ołtarza Matki Bożej, zaś Jej obecność w nim zostanie ubogacona bliskością św. Józefa i naszego Pana, Jezusa Chrystusa, czyli Świętej Rodziny.

    W miniony piątek znani aktywiści parafialni zestawili stary ołtarz na posadzkę poniżej stopnia ołtarzowego, a na nim przykleili pustaki, na które w najbliższym czasie położone zostaną płyty kamienne - analogicznie jak to ma miejsce w bliźniaczym ołtarzu Bożego Miłosierdzia. Jesteśmy im ogromnie wdzięczni. Teraz pozostaje nam już tylko czekać na posadzkarzy, do których należeć będzie ułożenie płyt granitowych. Potem już tylko ustawienie nowego ołtarza przez stolarzy i w uroczystość Bożego Narodzenia możemy go poświęcić. Tak naprawdę najtrudniejsze zadanie należy do malarza, który usiłuje jak najlepiej oddać na płótnie dość nietypowe i nowatorskie chyba przedstawienie Świętej Rodziny. Wspomóżmy go swoją modlitwą. 

Piątek
24 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marek Szczykno (1. r. śm.), Łukasz Kielak, Irena Kulas, Andrzej Kulas, Feliks Kulas, Elżbieta Pełka i Adela Szczykno
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 24.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku