Licznik odwiedzin: 18018566
Wyjazdowe rekolekcje dla bierzmowanych
Wyjazdowe rekolekcje dla bierzmowanych
Ania Kaczmarek
2016-12-04

   Tydzień temu uczestniczyłam w wyjeździe dla kandydatów do bierzmowania z naszej parafii. Wyjechaliśmy wraz z grupą z Pucka do konwiktu w Wejherowie. Wyjazd trwał od piątku do niedzieli. Celem wyjazdu było przybliżenie nam wspólnoty oazowej oraz nawiązanie głębszej relacji z Bogiem. Codziennie odbywały się tak zwane bloki. Były one bardzo wartościowe, gdyż spotykaliśmy się całą grupa z księżmi, którzy ciekawie opowiadali o grzechu, wspólnocie i przyjaźni. Były tez przedstawiane scenki, przygotowane przez specjalną grupę animatorów teatralnych, które bardzo dobrze obrazowały nam temat bloków. Na tych spotkaniach były też wygłaszane świadectwa animatorów, którzy nas prowadzili przez cały wyjazd. Pokazały nam one, że każdy ma czasem kryzys w wierze i, że może nas to umocnić. Ważne było to, że animatorzy byli ludźmi niewiele starszymi od nas, którzy sami niedawno przygotowywali się do tego ważnego sakramentu. Druga część bloku odbywała się w małych grupach, w których swobodnie mogliśmy się podzielić swoimi odczuciami oraz relacją z Bogiem.

  Za najważniejsze punkty programu uważam jednak spowiedź, poprzedzoną porządnym rachunkiem sumienia oraz Adoracje Najświętszego Sakramentu. Podczas Adoracji mogliśmy poprosić księży o modlitwę wstawienniczą. Było to dla mnie naprawdę duże przeżycie.

    Oprócz części przeznaczonej refleksji oraz poznawaniu Boga, było też oczywiście trochę zabawy, abyśmy się lepiej zintegrowali oraz bardzo dobre posiłki.

   Bardzo się cieszę, że mogłam wziąć udział w wyjeździe. Miałam okazję umocnić swoją wiarę i spędzić czas z innymi ludźmi w tym samym wieku, którzy także uznają Boga za swego Pana.  

Środa
06 grudnia 2023
Adwent
6:30 - Msza święta roratnia
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 6.)
18:00 - Msza święta
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku