Licznik odwiedzin: 12775031
Nowy kabel do magazynu
Nowy kabel do magazynu
2016-12-18

 Informowaliśmy już wcześniej o przeprowadzonej zamianie działki kościelnej - z tej od północnej strony plebanii (gdzie dawniej stał drewniany barak) na sąsiadującą z plebanią od strony zachodniej (którą do niedawna dzierżawiła od miasta firma „Kodal\"). Dzięki temu weszliśmy w posiadanie blaszanego magazynu - warsztatu, który przez jakiś czas służyć nam będzie jako magazyn na różnego rodzaju sprzęty, dekoracje do kościoła itd. W dalszej perspektywie będzie on musiał być i tak rozebrany, bo dach już w wielu miejscach przecieka, blachy na ścianach przytwierdzone są do słabej dość konstrukcji drewnianej i zupełnie bez ocieplenia. Mimo wszystko przydałby się tam dostęp do prądu - chociażby po to, aby wieczorem coś tam odnaleźć, albo (co mamy w planach na ten tydzień) umówić się na któryś wieczór, by tam już poskładać konstrukcję żłóbka bożonarodzeniowego, a w piątek przetransportować „gotowca\" do kościoła. Tam też można by wykonywać jakieś drobne prace warsztatowe. Oczywistym się też wydaje, że skoro obiekt ten należy już do parafii, należałoby go jakoś zabezpieczyć - choćby poprzez zainstalowanie lamp zewnętrznych z czujką ruchu, by sygnalizować przynajmniej poruszanie się tam osób niepowołanych w nocnej porze (co zresztą miało miejsce przed paroma dniami).

   W tym celu jednak trzeba by tam doprowadzić instalację elektryczną. Najwygodniej zrobić to z plebanii, przez podwórze. Prośba skierowana do panów z Kościelnej Służby Mężczyzn „Semper Fidelis\" okazała się - nie po raz pierwszy - trafieniem. W sobotnie południe pojawił się najpierw jeden z parafian, który swoją kopareczką wiele już prac wykonał wokół kościoła czy plebanii. Za nim przybyli na wspomniany plac inni mężczyźni i w ciągu niespełna trzech godzin wykopano rów, ułożono kabel, rów zasypano i ułożono na po-wrót stare, chodnikowe płyty.

   Przy okazji panowie poszerzyli pierwotny plan o jeden jeszcze element: doprowadzili od razu do bramy wjazdowej na podwórze inny kabel, którym w przyszłości można będzie zasilać mechanizm automatycznego otwierania i zamykania nowej bramy wjazdowej na plebanijne podwórze.

   Wszystkim owym panom jesteśmy ogromnie wdzięczni i polecamy ich łaskawości Bożej. 

Sobota
06 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Wynagrodzenie Niep. Sercu Maryi za bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu
18:00 - Msza św.
Intencja: + Elżbieta Sturgulewska

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku