Licznik odwiedzin: 12735879
Ołtarz Świętej Rodziny
Ołtarz Świętej Rodziny
2016-12-25

    Od długiego już czasu (wielokrotnie o tym wspominaliśmy) towarzyszył nam zamiar postawienia w naszym kościele ołtarza Świętej Rodziny. Potrzeba taka jawiła się z kilku powodów: po pierwsze dlatego, aby niejako „zwrócić\\\" Maryi Józefa. Starsi parafianie pamiętają, że boczne ołtarze poświęcone były - jeden Matce Bożej Częstochowskiej, drugi zaś św. Józefowi. Kiedy powstał ołtarz Miłosierdzia Bożego, św. Józef wylądował na bocznej ścianie, a gdy powstała kaplica adoracji oba obrazy powędrowały tam. Matka Boża w powstałym dziewiętnaście lat temu ołtarzu pozostała sama... Teraz Święta Rodzina jest w komplecie...

   Drugim powodem wprowadzenia do kościoła obrazu Świętej Rodziny jest sytuacja współczesnych rodzin. Wiele z nich nie odzwierciedla Bożych pragnień. Wiele osób cierpi z tego powodu, a przede wszystkim dzieci. Dobrze jest odnieść się nie tylko do Wzorca, ale i znaleźć Punkt Oparcia. Chodzi o to, aby było miejsce, do którego w trudnych chwilach można się udać i tam prosić o pomoc.

   Obraz Świętej Rodziny, który wykonał p. Marian Mielewczyk, przedstawia scenę znalezienia Pana Jezusa w świątyni. Święty Józef, który powinien czuć się odpowiedzialny za rodzinę i jej bezpieczeństwo, pewnie wiele modlił się, aby odnaleźć powierzony sobie Skarb. Gdy już Jezusa odnaleźli, widać wdzięczność, którą kieruje Józef ku Bogu. Matka Najświętsza z radością wpatruje się w swego Syna, On natomiast - świadomy tego faktu i tego, że nic nie jest w stanie ich rozłączyć, spogląda w naszą stronę. Chce również nam powiedzieć to, co powiedział swoim rodzicom, że powinien być w „tym, co należy do Jego Ojca\\\". Nas również pragnie do tego zachęcić, ale też ośmielić, byśmy prosili w intencji swoich rodzin i uszczęśliwiali się nawzajem.   

Piątek
26 lutego 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Albina Madej (z okazji urodzin), Czesław Wojciechowski i zmarli z obojga stron
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Roman Chrabański (8. r. śm.) i Irena Chrabańska
Intencja: + Jan Gliwa (miesiąc po śmierci)
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku