Licznik odwiedzin: 10040990
Krok po kroku
Krok po kroku
2017-02-05

    W naszej parafii działa wiele wspólnot, w tym jedna młodzieżowa - Ruch Światło-Życie, popularnie nazywana Oazą. Młodzi ludzie w wieku gimnazjalnym zbierają się raz w tygodniu na spotkaniach na których wspólnie się modlą, poznają wiarę ale i - co niezwykle ważne w dzisiejszych czasach - budują przyjacielskie relacje, uczą się dobrych wartości.

    Ważną cechą tej wspólnoty są także wyjazdy. Są one organizowane dla młodzieży z całej diecezji i jest ich wiele w ciągu roku. Ostatni odbył się w drugim tygodniu ferii. Z naszej wspólnoty młodzieżowej wzięło w nim udział 16 osób. Tegoroczne zainteresowanie było na tyle duże, że potrzeba było podzielić grupę na dwa ośrodki - gimnazjalny i licealny. Cieszy także to, że na wyjazd zdecydowało się także kilka nowych osób (niektórych udało się namówić na kolędzie). W tym roku uczyliśmy się stawiać kolejne kroki w budowaniu dojrzałego chrześcijaństwa. Pięciodniowy wyjazd to świetny czas na dobrą zabawę, wartościowe spotkania, modlitwę i spotkanie ludzi, którzy wierzą w Boga. Najbardziej cieszy radość młodych ludzi, którzy wracając, pytają o to kiedy będzie następny wyjazd. Pewnie już niedługo. My tymczasem zapraszamy młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym na spotkania wspólnoty oazowej w piątki o godz. 18.45 do kawiarenki. 

Piątek
24 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marek Szczykno (1. r. śm.), Łukasz Kielak, Irena Kulas, Andrzej Kulas, Feliks Kulas, Elżbieta Pełka i Adela Szczykno
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 24.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku