Licznik odwiedzin: 12748713
Krok po kroku
Krok po kroku
2017-02-05

    W naszej parafii działa wiele wspólnot, w tym jedna młodzieżowa - Ruch Światło-Życie, popularnie nazywana Oazą. Młodzi ludzie w wieku gimnazjalnym zbierają się raz w tygodniu na spotkaniach na których wspólnie się modlą, poznają wiarę ale i - co niezwykle ważne w dzisiejszych czasach - budują przyjacielskie relacje, uczą się dobrych wartości.

    Ważną cechą tej wspólnoty są także wyjazdy. Są one organizowane dla młodzieży z całej diecezji i jest ich wiele w ciągu roku. Ostatni odbył się w drugim tygodniu ferii. Z naszej wspólnoty młodzieżowej wzięło w nim udział 16 osób. Tegoroczne zainteresowanie było na tyle duże, że potrzeba było podzielić grupę na dwa ośrodki - gimnazjalny i licealny. Cieszy także to, że na wyjazd zdecydowało się także kilka nowych osób (niektórych udało się namówić na kolędzie). W tym roku uczyliśmy się stawiać kolejne kroki w budowaniu dojrzałego chrześcijaństwa. Pięciodniowy wyjazd to świetny czas na dobrą zabawę, wartościowe spotkania, modlitwę i spotkanie ludzi, którzy wierzą w Boga. Najbardziej cieszy radość młodych ludzi, którzy wracając, pytają o to kiedy będzie następny wyjazd. Pewnie już niedługo. My tymczasem zapraszamy młodzież w wieku gimnazjalnym i licealnym na spotkania wspólnoty oazowej w piątki o godz. 18.45 do kawiarenki. 

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku