Licznik odwiedzin: 12756292
Kurs Alpha
Kurs Alpha
2017-02-12

    W naszej parafii dzieje się dosyć sporo różnych wydarzeń przeznaczonych dla dzieci i młodzieży. Istnieją wspólnoty, które zrzeszają tych najmłodszych, dorastających, ale i małżeństwa czy osoby starsze. Próbujemy też organizować różne spotkania przeznaczone dla ludzi dorosłych: w minionych latach organizowaliśmy katechezy dla dorosłych, co jakiś czas zapraszamy na spotkania Dyskusyjnego Klubu Filmowego (kolejne spotkanie dzisiaj o 17:00 w kawiarence). Od października kilkanaście osób regularnie przychodzi na spotkania biblijnego kursu finansowego. Od początku marca chcemy zaproponować naszym parafianom kolejną możliwość doświadczenia wiary - Kurs Alpha.

Czym jest kurs Alpha?

   Alpha to cykl dziesięciu spotkań, prezentujących przesłanie chrześcijaństwa w sposób przystępny i nie wywierający presji. Jest to miejsce, w którym można dzielić się swoimi przemyśleniami i odkrywać sens życia.

Dla kogo jest Alpha?

   Alpha, choć przede wszystkim skierowana jest do ludzi, którzy nie chodzą do kościoła, a chcieliby zaznajomić się z wiarą chrześcijańską, to jest również odpowiednim miejscem dla chrześcijan, którzy pragną odświeżyć podstawy swojej wiary. To przyciąga różnorodną gamę gości - ludzi w różnym wieku i o różnych poglądach. Niektórzy chcą rozpatrywać kwestie czy Bóg istnieje, co dzieje się po śmierci, inni przychodzą podyskutować o jakichś szczególnych zagadnieniach, zrozumieć wiarę innych ludzi, czy zgłębić sens życia. Nikt nie jest jednak zobowiązany do zabierania głosu, można również przyjść i wysłuchać innych.

Jaką ma formułę?

   Spotkania odbywają się co tydzień. Każde spotkanie trwa od 19.00 do 21.45. Każda sesja zaczyna się od poczęstunku, co jest okazją do poznania innych w swojej grupie. Następnie ma miejsce krótki wykład i czas na dyskusję, podczas której każdy może zadawać pytania i dzielić się swoimi opiniami z resztą swojej małej grupy.

O czym są wykłady?

   Każda sesja zawiera inny temat, o którym później można podyskutować w małych grupach. Na spotkaniach poszukujemy odpowiedzi na takie pytania jak: Kim jest Jezus? Dlaczego Jezus umarł? Skąd mieć pewność co do swej wiary? Dlaczego i jak się modlić? Dlaczego i jak czytać Biblię? W jaki sposób Bóg nas prowadzi? Itd.

Ile to kosztuje?

   Uczestnictwo w Alpha jest bezpłatne.

Informacje praktyczne   

Spotkania będą odbywały się w poniedziałki.    

Kurs rozpocznie się 6 marca 2017 r.    

Zapisy: Małgosia - tel. 607 568 777, e-mail: gochag@go2.pl 

Wtorek
02 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Anna, Hubert, Jadwiga i Leon, Barbara oraz zmarl z rodziny Skiepków
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Andrzej Staszak (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
Intencja: Z okazji urodzin Adama - w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku