Licznik odwiedzin: 12775718
Kolejny etap modernizacji kościelnego ogrzewania
Kolejny etap modernizacji kościelnego ogrzewania
2017-02-19

 W miniony czwartek hydraulik zajmujący się dalszą modernizacją systemu grzewczego w naszej świątyni, zamknął kolejny jej etap. Tym razem chodziło o założenie dodatkowego mieszacza wody tuż przy wyjściu z kotła. Dzięki temu gazowy kocioł będzie mógł pracować pełną parą, ale za to w krótszym czasie ma doprowadzić do podgrzania podłogi kościelnej do wartości powyżej trzydziestu stopni (obecnie jest to - w zależności od wyboru punktu pomiarowego - od 22 do 27 st. C.)

   Na wiosnę przewidujemy zmianę umiejscowienia wylotu spalin. Wynika to z zaleceń kominiarskich. Ten obecny jest podobno zbyt blisko okien i za nisko. Istniejący w kościele komin ma na szczęście jeszcze jeden wolny kanał, do którego trzeba będzie wprowadzić rurę kwasoodporną. Ale wtedy trzeba będzie przenieś istniejący kocioł bliżej wspomnianego wylotu. To jednak da dodatkowe oszczędności wynikające z wprowadzania do kotła ciepłego powietrza, ogrzanego przez spaliny z niego wychodzące. 

Niedziela
07 marca 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Wacława Skorupińska (w rocznicę śmierci)
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: W 25. r. śmierci Mamy Anastazji - o życie wieczne dla Niej oraz Ojca Józefa, Braci: Franciszka i Tadeusza, siostry Anny, Bratanicy Danuty oraz męża Henryka Januszewskiego
Intencja: ++ Kazimierz wraz z rodzicami i rodzeństwem
12:15 - Msza św.
Intencja: ++ Wiktoria Staszak (10. r. śm.), Jan, Karol i zmarli z rodziny
Intencja: + Michał Domin
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Bogumiła i Stanisław Chrzanowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku