Licznik odwiedzin: 12748065
Wiosenne porządki
Wiosenne porządki
2017-04-02

   Trudno nie zauważyć, że słońce wykazuje się coraz większą mocą, dni stają się piękniejsze, ptaki przekrzykują się w tajemniczych śpiewach. A w tym wszystkim musi też się odnaleźć każdy z nas... Przyrodzie też trzeba dopomóc. Jest to jedno z zadań, które powierzył nam Pan Bóg nakazując czynić sobie ziemię poddaną. To jeden z owych pięknych obowiązków współpracy ze swoim Stwórcą. Nikt nie powiedział, że ma to być zadanie łatwe. Oglądanie jej efektów z pewnością cieszy oko, ale przewracanie ziemi, sadzenie roślin w określonym porządku i konkretnych konfiguracjach wyciska pot z czoła tych, którzy taką pracę podejmują.

   I za ten pot wysączony przez Parafian pracujących wokół naszego kościoła serdecznie dziękujemy: za troskę o kwiaty przed kościołem, przy krzyżu misyjnym oraz przed zakrystią.

    Panowie z wypożyczalni sprzętu ogrodowego nieodpłatnie użyczyli maszyny do nacinania trawników i zbierania starej trawy, którą jeden z panów przez niemal cały dzień przy kościele eksploatował. Bóg zapłać za to. Inni państwo z kolei, przed zapowiadanymi przez meteorologów deszczami, posiali nową trawę w tych miejscach naszych trawników, z których - z różnych powodów - zdążyła ona wyginąć lub się przerzedzić. Niech Pan Bóg wynagrodzi owym zatroskanym o Jego w końcu gospodarstwo. 

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku