Licznik odwiedzin: 09627539
Głos rozsądku
Głos rozsądku
S.D.
2017-04-02

 Pocztą elektroniczną otrzymaliśmy apel jednego z mieszkańców naszej dzielnicy, który warto nie tylko uwzględnić, ale uwrażliwić na niego innych parafian. Troska o środowisko, w którym żyjemy, jest przejawem poszanowania dla dzieł przez Boga stworzonych. Oto treść apelu:

   Pragnę poinformować, że 18 do 24 marca podjęliśmy, jako mieszkańcy, wyzwanie posprzątania „Małego Lasku\" tj. terenu ograniczonego ulicami: Sandomierską, Olkuską i Łowicką. Była to inicjatywa oddolna mieszkańców Małego Kacka, wrażliwych na zanieczyszczenie środowiska i dbających o ochronę przyrody.

   Teren ten nie był sprzątany od co najmniej kilkudziesięciu lat. Zebraliśmy kilka ton różnego rodzaju odpadów pozostawionych wcześniej prawdopodobnie przez mieszkańców, ale też przejeżdżających przez MK. Nie chce-my aby nasza praca poszła na marne. Pragniemy aby ten stan czystości zachować i żeby to było normą. Dziękujemy za zrozumienie.   

Sobota
19 stycznia 2019
Okres kolędowy
8:00 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże, zdrowie i potrzebne dary dla Gertrudy w dniu urodzin
18:00 - Msza św.
Intencja: + Henryk Rychert (z okazji imienin)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku