Licznik odwiedzin: 16551378
Kleryk na praktyce
Kleryk na praktyce
kleryk Bartosz Wierzbicki
2017-04-02

Zaledwie dwanaście dni, ale znów gościć będziemy kleryka naszego seminarium. Oto, co sam mówi o  sobie:   

   Nazywam się Bartosz Wierzbicki. Jestem klerykiem IV roku Gdańskiego Seminarium Duchownego. Wychowywałem się w gdyńskiej dzielnicy - Chwarznie. Wykształcenie średnie zdobyłem w X Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Do Seminarium wstąpiłem od razu po ukończeniu szkoły średniej.

   Są takie momenty w życiu chrześcijanina, kiedy nie można mówić o przypadku. Takim momentem było właśnie posłanie mnie na praktyki do małokackiej parafii. Z parafią p.w. Chrystusa Króla w Małym Kacku mam trochę wspólnego. Tam zatrzymuje się Gdyńska Pielgrzymka na Jasną Górę, z którą szedłem w 2015 roku. Przed wstąpieniem do Seminarium uczęszczałem na lekcje fechtunku, które odbywały się w Szkole Podstawowej nr 13, tuż obok naszej świątyni. Parafia p.w. Chrystusa Króla w porównaniu do innych położona jest najbliżej stadionu Arki Gdynia. Kiedy mam czas wolny, z ogromną przyjemnością przywdziewam zółtoniebieskie barwy, zajmuję miejsce na trybunie i kibicuję - jak na Arkowca przystało.

   Dziękuję Bogu, że mogę przebywać w parafii, która nie jest mi obca. Proszę o modlitwę za mnie i za całą seminaryjną wspólnotę. Dzięki wstawiennictwu wiernych możemy pokonywać nasze słabości i w odwagą podążać Bożymi drogami. Niech nam Bóg błogosławi. 

Czwartek
30 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Adrianna Pek i Regina Ziewiec
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 30.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku