Licznik odwiedzin: 12951128
Kleryk na praktyce
Kleryk na praktyce
kleryk Bartosz Wierzbicki
2017-04-02

Zaledwie dwanaście dni, ale znów gościć będziemy kleryka naszego seminarium. Oto, co sam mówi o  sobie:   

   Nazywam się Bartosz Wierzbicki. Jestem klerykiem IV roku Gdańskiego Seminarium Duchownego. Wychowywałem się w gdyńskiej dzielnicy - Chwarznie. Wykształcenie średnie zdobyłem w X Liceum Ogólnokształcącym w Gdyni. Do Seminarium wstąpiłem od razu po ukończeniu szkoły średniej.

   Są takie momenty w życiu chrześcijanina, kiedy nie można mówić o przypadku. Takim momentem było właśnie posłanie mnie na praktyki do małokackiej parafii. Z parafią p.w. Chrystusa Króla w Małym Kacku mam trochę wspólnego. Tam zatrzymuje się Gdyńska Pielgrzymka na Jasną Górę, z którą szedłem w 2015 roku. Przed wstąpieniem do Seminarium uczęszczałem na lekcje fechtunku, które odbywały się w Szkole Podstawowej nr 13, tuż obok naszej świątyni. Parafia p.w. Chrystusa Króla w porównaniu do innych położona jest najbliżej stadionu Arki Gdynia. Kiedy mam czas wolny, z ogromną przyjemnością przywdziewam zółtoniebieskie barwy, zajmuję miejsce na trybunie i kibicuję - jak na Arkowca przystało.

   Dziękuję Bogu, że mogę przebywać w parafii, która nie jest mi obca. Proszę o modlitwę za mnie i za całą seminaryjną wspólnotę. Dzięki wstawiennictwu wiernych możemy pokonywać nasze słabości i w odwagą podążać Bożymi drogami. Niech nam Bóg błogosławi. 

Wtorek
13 kwietnia 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: O dary nieba dla śp. Józefa, Bożeny, Zygmunta, Michała, Haliny oraz rodziców z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Podziękowanie NMP za otrzymane łaski i Jej opiekę oraz wynagrodzenie i zadośćuczynienie Niep. Sercu NMP za grzechy przeciwko życiu i rodzinie, przebłaganie za grzechy nasze i bliźnich oraz prośba o ochronę przed wszelkim złem i ideologią Gender.
Intencja: O powrót do Boga, uzdrowienie ciała i duszy oraz miłość dla syna i uzdrowienie rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku