Licznik odwiedzin: 10026795
Kolejna wycieczka dla dzieci
Kolejna wycieczka dla dzieci
2017-07-23

   Tym razem wielkim wyzwaniem była sama trasa. Co prawda autokar wygodny, klimatyzowany, choć droga dłuższa niż zwykle (240 km).   Do Centrum Edukacji Ekologicznej, położonego na terenie Górznieńsko - Lidzbarskiego Parku Krajobrazowego pojechało we środę 44 dzieci. Mieści się ono w leśniczówce Ruda, której próżno by szukać na mapach.

   Pani przewodnik najpierw zaprosiła do obejrzenia filmu o parku. Potem było trochę historii o powstaniu parku i Ośrodka Edukacji. W dalszej kolejności dzieci zaproszone zostały nad staw, z którego przy pomocy specjalnej siatki łowiły z wody żyjące tam stworzonka. Następnie, już w ośrodkowym laboratorium, dzieci otrzymały na specjalnych talerzykach „próbki połowowe\" i na podstawie otrzymanych atlasów określały nazwy wyłowionych żyjątek. Były tam m. in. larwy ważki a nawet pijawki. Dzieci poznawały jeszcze zaskrońce, padalce i żmije (na szczęście tylko w formalinie). Za pomocą tablic edukacyjnych rozpoznawały głosy ptaków. Chłopcy jednak nie mogli się już doczekać chwili na grę w piłkę. Niedługo się nią nacieszyli, bo zostali zaproszeni na obiad - zupę owocową. Chyba smakowała, bo niektórym dzieciom za mało było jednej dokładki...

   Pogodą też Pan Bóg pobłogosławił wspaniałą. Dziękujemy Mu więc za nią i za szczęśliwy powrót, a opiekunkom za poświęcony czas i za cierpliwość. 

Poniedziałek
20 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Gertruda i Zenon Dulas oraz zmarli z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 20.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku