Licznik odwiedzin: 16540033
Letnia akcja "Caritas"
Letnia akcja "Caritas"
2010-08-15

Letnia akcja naszej parafialnej "Caritas" nabiera tempa. Jeśli na pierwszą środową wycieczkę do Wejherowa wybrało się piętnaścioro dzieci z terenu parafii, to wyjazd na Hel skusił ich już 41.

Bogu należy podziękować za piękną pogodę im towarzyszącą oraz za szczęśliwy finał wypadu.
   W przetransportowaniu takiej grupy na Skwer Kościuszki niewątpliwą pomocą okazały się żółte chusty - czy to w autobusie, czy w wodnym tramwaju łatwiej ich było upilnować. Przejażdżka na Hel odbywała się na górnym pokładzie, skąd nie tylko lepsza jest widoczność, ale też i słońce lekko omiatać zdołało niektóre blade twarze. Godzinę zajęła podróż, a po zejściu na ląd pierwszym zdawało się być fokarium. Niestety przeraźliwy tłum ludzi w nim podpowiedział przełożenie tej wizyty na późniejszą godzinę. Najpierw więc była latarnia morska, przy wchodzeniu na którą młodzi uczeni spierali się o ilość stopni prowadzących na szczyt. Potem jeszcze były lody, no i oczywiście przejście na plażę. Chętni do kąpieli podzieleni zostali na dwie grupy i pod okiem swoich opiekunów oraz czujnego ratownika taplali się w wodzie. Nie mogło to trwać zbyt długo, bo przecież jeszcze foki czekały. Teraz już trzeba było wejść. Dopiero w środku okazało się skąd takie tłumy: czynny był tylko jeden basen, pozostałe zaś były (lub raczej miały być) czyszczone. Stąd cały tłum skupiony był właściwie w jednym miejscu. Mali spryciarze w żółtych chustach znaleźli jednak trochę pola obserwacji na poziomie kolan starszych widzów... Większość więc karmienie fok widziała dość dokładnie.
   Potem pozostał już tylko powrót na statek i powrót do Gdyni. Tym razem piętro niżej, dzięki czemu wszyscy mogli znaleźć miejsca siedzące.

   W kwestii wypraw dziecięcych tyle tylko można dodać, że ze względu na zakończenie działalności Cinema - Parku w Poznaniu (akurat dziś) trzeba było szybko przeorientować cel wycieczki na Warszawę, gdzie ta instytucja jeszcze działalność kontynuuje. Więcej szczegółów w przyszłym tygodniu.

Wtorek
28 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 28.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marianna i Stanisław Olczak (49. r. śm. Stanisława)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku