Licznik odwiedzin: 09947878
Mały teatr, wielkie pragnienia...
Mały teatr, wielkie pragnienia...
Wojciech Mikuć
2017-09-17

   Za górami , za lasami, stała sobie mała chatka.... Znane wszystkim słowa bajki, które opowiadamy na dobranoc naszym dzieciom. Czasami pojawi się w niej Król i Królowa i czasem też szczęśliwe zakończenie. Otóż okazuje się, że wcale nie tak daleko, bo w naszej parafii już drugi rok działa ponad dwudziestoosobowa grupa młodzieży. W ramach projektu Scena Młodych Małego Kacka spotykają się regularnie w każdy piątek, aby pod okiem nauczycieli w pocie czoła ćwiczyć i jednocześnie rozwijać swoje umiejętności. Pracują ze scenariuszem, budują scenografię, recytują, śpiewają, piszą, ćwiczą, tańczą i czasem w wolnej chwili, co stało się już rytuałem spotkań, przy filiżance herbaty zjedzą pizze lub ciastko. Czasami zakradają się do prawdziwego teatru, aby zajrzeć za kulisy i obserwować pracę Teatru Dramatycznego lub Teatru Wybrzeże. Atmosfera spotkań na warsztatach sprzyja nawiązaniu wzajemnych relacji i chyba trudno byłoby to stracić. Wszystko to, co robią zostało już docenione podczas ubiegłorocznego przeglądu teatrów Kurtyna gdzie zdobyli nagrodę - a jakże - publiczności. Spektakl pod tytułem Król Krzyk mogliśmy również podziwiać w nieco kapryśnej aurze tegorocznego festynu parafialnego. Ci młodzi artyści chcieli w ten sposób niejako odwdzięczyć się mieszkańcom naszej dzielnicy. Obecnie pracują nad nowym scenariuszem, a wynik ich pracy będzie można podziwiać na tegorocznym przeglądzie Kurtyna, na który serdecznie Was zapraszamy.

   Dzisiaj zwracają się do Was ponownie z prośbą, aby w najbliższym głosowaniu Budżetu Obywatelskiego w ramach programu Przyjazna Dzielnica zagłosować na projekt Scena Młodych Małego Kacka - szczegóły na stronie www.bo.gdynia.pl Dziękujemy!

Poniedziałek
22 kwietnia 2019
Poniedziałek Wielkanocny
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Stanisław i Henryk Legat
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: + Matka Władysława Deja (z okazji 1. rocznicy śmierci)
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o błogosławieństwo Boże i zdrowie dla Adrianny i Heleny z okazji urodzin
12:15 - Msza św.
Intencja: ++ Edward Sawicki (16. r. śm.), Helena i Rajmund, Władysław, Teresa i Rajmund
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Zdzisław i Bronisława Marciniak (2. r. śm. Bronisławy)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku