Licznik odwiedzin: 12767431
Różaniec Do Granic
Różaniec Do Granic
2017-10-01

  Mile wyróżniona została nasza parafia, bo choć nie mamy bezpośredniego styku z granicą państwa, to jednak nasza świątynia została wyznaczona jako kościół stacyjny w ogromnym przedsięwzięciu modlitewnym nazwanym Różańcem Do Granic. Taki pomysł nie mógł się po prostu zrodzić w ludzkiej głowie - niewątpliwie pochodzi on z Bożego natchnienia. Dlatego należy tę inicjatywę bardzo poważnie potraktować i zrobić wszystko, co w ludzkiej mocy, aby czas przewidziany na wspólną modlitwę był jak najlepiej wypełniony, goście możliwie najlepiej przyjęci, a wszystko odbyło się bez przykrych niespodzianek.

    Przede wszystkim jednak chodzi o to, byśmy sami jak najliczniej włączyli się w tę modlitwę. Wiemy doskonale, że gdzie dwaj lub trzej zgromadzeni są w Imię Moje, tam Ja jestem pośród nich obecny. Takie zapewnienie złożył nam Pan Jezus. Stąd właśnie tak ważna jest modlitwa wspólnotowa i to w jak największej wspólnocie.

    Intencje modlitewne również są bardzo szczytne i nie powinny być obojętne dla nikogo z wierzących. Widzimy przecież co dzieje się w dzisiejszym świecie: jak wielu ludzi zatraciło już zupełnie kontakt z Bogiem, ilu pogubiło się w gąszczu pokus, zagrożenia zewnętrzne, kataklizmy, wojny i to w takim nasi-leniu, do którego nie jesteśmy przyzwyczajeni... Słabość chrześcijaństwa (nie tylko na Zachodzie) zbiega się z silnym naporem zideologizowanego islamu, szczycącego się kolejnymi ofiarami wśród niewiernych.

   Matka Boża modli się za nas, modli się za cały świat, prosi o codzienne odmawianie różańca. Powtarza, że ta prosta, a jednocześnie niezwykle głęboka modlitwa może się stać narzędziem ocalenia tego, co drogie nam wszystkim. Dlatego zmobilizujmy się jako Jej dzieci, ale też jako - w pewnym sensie - gospodarze tego wydarzenia. Włączmy się w stawianie namiotów przy kościele, witanie i kierowanie gości do salek czy kawiarenki, przygotowanie kawy, herbaty czy ciasta, niesienie nagłośnienia, przewiezienie osób starszych na miejsce modlitwy. Przydałby się ktoś ze służby medycznej (na wszelki wypadek). Rozdzielanie zupy po zakończonej modlitwie na plaży itd. Zadań jest wiele. Potrzeba jedynie chętnych do pomocy, abyśmy sprostać mogli oczekiwaniom przyjezdnych. Czekamy na zgłoszenia .  

Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku