Licznik odwiedzin: 12769475
Diecezjalny Dzień Wspólnoty
Diecezjalny Dzień Wspólnoty
2017-10-29

   We wspólnocie Ruchu Światło - Życie naszej archidiecezji dwa razy do roku odbywa się Diecezjalny Dzień Wspólnoty. Naprzemiennie w różnych parafiach gromadzą się wówczas dzieci, młodzież, dorośli, kapłani oraz małżonkowie formujący się w tym ruchu - taki „Kościół w pigułce\", bo dla wszystkich jest tam miejsce, zgodnie z założeniami przyjętymi przez twórcę Ruchu Światło - Życie ks. Franciszka Blachnickiego.

    Po raz pierwszy nasza parafia stała się gospodarzem takiego spotkania. Wiele osób zaangażowało się w jego przygotowanie. To, że z woli Bożej w naszej parafii ulokowały się trzy teatry amatorskie (Nazaret, BRO i Scena Młodych Małego Kacka) zainspirowało odpowiedzialnych Ruchu Ś-Ż do zmiany scenariusza Dnia Wspólnoty. Poproszono, aby zaprezentowała się któraś z wymienionych grup teatralnych. Dlatego już w sobotę kilku panów z „Nazaretu\" montowało od rana scenę w prezbiterium, ustawiało światła i głośniki, układało okablowanie do tego potrzebne. Gdy więc w niedzielę o wpół do drugiej rozpoczął się wspomniany Dzień Wspólnoty, można było po tak zwanym zawiązaniu wspólnoty przejść od razu do przedstawienia, w którym członkowie „Sceny Młodych Małego Kacka\" przedstawili znaną nam sztukę pt. „Król Krzyk\". Dzieci siedziały przed sceną jak zaczarowane z otwartymi buźkami. Zdawały się chłonąć cały dramatyzm historii nieznośnego króla i - miejmy nadzieję - wyciągnęły stąd właściwe wnioski.

   Potem zaproszono wszystkich na posiłek. Były to zupy: grochowa i pomidorowa, rozdawane na zapleczu kościoła przed zakrystią pod ustawionym w tym celu namiotem. Nikt nie spodziewał się takich tłumów na Kacku, bo rzeczywiście kościół wypełniony był bardziej niż na Pasterce i dlatego dla sporej grupy osób zupy, niestety, nie wystarczyło.

   Następnie dzieci udały się do szkoły, gdzie diakonia wychowawcza przygotowała dla nich zajęcia. Dla młodzieży również przygotowano odpowiedni program w szkole. Wszystko po to, aby starsi w spokoju i ciszy mogli przeżyć swoje spotkanie z Bogiem zwane Namiotem Spotkania, a po nim konferencję na temat służby w Kościele na wzór Chrystusa Sługi wygłosił ks. Piotr Zaremba. W ten sposób nadszedł czas na Eucharystię, w której uczestniczyli wszyscy łącznie z dziećmi i młodzieżą. Homilię typowo do dzieci wygłosił ks. Michał Moskiewski, tłumacząc dlaczego i dzieci winny być zaangażowane w służbę Bogu i Kościołowi. Winny być rycerzami Maryi i wiernie służyć Bogu u Jej boku. Homilia niejako objaśniała to, co było treścią konferencji w szkole i tłumaczyła to, co miało się wydarzyć na zakończenie Mszy św. - pasowanie chętnych dzieci na rycerzy Niepokalanej. Po Eucharystii wszyscy udali się jeszcze do szkoły na tzw. Agapę. Dzięki Bogu za to pożyteczne duchowo wydarzenie.  

Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku