Licznik odwiedzin: 12785815
Bal Wspólnoty
Bal Wspólnoty
ks. Piotr
2017-11-05

   W latach dziewięćdziesiątych XX wieku w Polsce pojawił się zwyczaj obchodzenia święta Halloween. W 2009 roku wypowiedział się papież Benedykt XVI, określając je jako święto antychrześcijańskie i niebezpieczne, które promuje kulturę śmierci i popycha nowe pokolenia w kierunku mentalności ezoterycznej, magii, atakuje święte i duchowe wartości przez diabelskie inicjacje za pośrednictwem obrazów okultystycznych.

   W Tym roku księża egzorcyści Diecezji Płockiej zwrócili się z apelem do rodziców, nauczycieli oraz wychowawców, dzieci i młodzieży, aby nie organizować i nie uczestniczyć w inicjatywie zwanej Halloween. Jak zaznaczają księża inicjatywa jest obca kulturze polskiej i chrześcijańskiej. Egzorcyści podkreślają, że często wiąże się ona ze wzrostem opętań wśród dzieci. Zgłaszają się do nas rodzice z prośbą o pomoc, z powodu pojawiających się problemów u dzieci, które brały udział w różnych „zabawach\", odbywających się w okolicach 31 października. Halloween nie jest niewinną, beztroską zabawą, ale grozi otwarciem się na działanie złych duchów. Osoby biorące udział w Halloween nie muszą uczestniczyć w złych rytuałach, składać ofiary ze zwierząt, czy profanować cmentarze bądź Najświętszy Sakrament. Już samo wejście w przestrzeń demonów, choćby dla zabawy, jest niebezpieczne. Dalej egzorcyści Diecezji Płockiej zachęcają, aby zastąpić niebezpieczne praktyki świętem Holyween. Co to takiego? Jak tłumaczą, to organizacja korowodów świętych, podczas których dzieci i młodzież przebrani za świętych (na przykład swoich patronów) uczestniczą w balach świętych i czuwaniach modlitewnych.

    W naszej parafii, jak w wielu innych, od kilku lat organizowany jest Bal Wszystkich Świętych. W tym roku uczestniczyło w nim około 40 dzieci, które przybyły najpierw do naszej świątyni na ostatnie nabożeństwo różańcowe i rozdanie pamiątek. Potem udały się do sali parafialnej w anielskich przebraniach. Bal prowadziła młodzież z Ruchu Światło - Życie, która też przygo-towała salę do wspólnej zabawy. Dzięki życzliwości rodziców mogliśmy raczyć się słodkościami z domowych wypieków. Po zapoznaniu się dzieci, podzielone na grupy, startowały w różnych konkursach jak i nauce tańca, przy którym było wiele śmiechu. Okazało się, że święci i kandydaci na świętych umieją się cieszyć i wspólnie bawić, bo jak mówił św. Augustyn: ucz się człowieku tańczyć, bo Aniołowie nie będą mieli co z tobą w niebie robić. Wszystkim uczestnikom i rodzicom, oraz młodzieży serdecznie dziękuję. Bóg zapłać.

Poniedziałek
08 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Urszula i Jerzy Atemborscy
18:00 - Msza św.
Intencja: Dziękczynna z okazji 30 urodzin Tomasza, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku