Licznik odwiedzin: 17974179
Salki i SUCH
Salki i SUCH
2010-01-17

 Trwają gorączkowe prace w salkach pod plebanią, aby te jeszcze przed Wielkim Postem mogły zostać udostępnione Parafianom. Ułożono nową instalację elektryczną, ściany (po odbiciu starych tynków) wyłożono płytami gipsowymi, wykafelkowano niemal całą kuchenkę przynależną do wspomnianej salki. Pozostaje jeszcze wyszlifować zabezpieczone już siatką i wycekolowane sufity, pomalować, wykafelkować i wyposażyć łazienki, wyłożyć posadzki i wstawić nowe okna i drzwi. Ufamy, że prace zakończą się przed 5 lutego.

      Od szeregu lat organizowana jest w ośrodku rekolekcyjnym dla młodzieży oazowej w Wejherowie Szkoła Uczniów Chrystusa, czyli zimowe rekolekcje dla oazowiczów oraz tych, którzy chcieliby przyjrzeć się tej formacji i z miłości do Pana Jezusa podjąć jakieś konkretne działania w kierunku uświęcenia własnego i swego otoczenia. Forma pracy grup oazowych oparta jest na sprawdzonych metodach przedwojennych harcerzy, spośród których rekrutował się Sł. Boży ks. Franciszek Blachnicki, założyciel Ruchu Światło - Życie.
   Byłoby czymś fantastycznym, gdyby i w naszej wspólnocie parafialnej zaistnieć mogła grupa oazowa. Trudno do niej przekonywać słowami, więc najprościej tam, na miejscu, w gronie innych młodych ludzi przeżyć pięć dni rekolekcyjnych i wyrobić sobie własne zdanie na temat tej formacji.
   Konieczne jest wcześniejsze zgłoszenie, gdyż liczba miejsc jest ograniczona, a decyduje kolejność zgłoszeń. Na wszelki wypadek udało się zarezerwować 10 miejsc dla Małego Kacka (w nadziei, że będą one wykorzystane...).
   Rekolekcje trwać będą od 22 do 27 lutego. Kosz zakwaterowania i wyżywienia to w tym roku 110 zł. Dla naszej młodzieży będzie to jednak koszt niższy. Obniżenie ceny wynika z nadwyżek wpłacanych za niniejszy biuletyn. Przy wydawaniu pierwszego numeru sugerowaliśmy, że nabywać go można za dowolną ofiarę, a wystarczyłoby 20 gr. Ponieważ jednak większość wrzuca bilon o większym nominale, od samego początku z owych nadwyżek powstał “fundusz młodzieżowy”. W ten sposób do dziś zgromadziliśmy 830 zł.  Oznacza to, że gdyby istotnie chciało pojechać 10 osób to rekolekcje te kosztowałyby ich... 30 zł. Przy okazji więc serdecznie dziękujemy w imieniu wyjeżdżającej młodzieży za wszystkie ponad-dwudziestogroszówki ofiarowane za każdy egzemplarz “Przyjdźcie do Mnie”.
   Aby formalności stało się zadość trzeba jeszcze pobrać tzw. kartę zdrowia, wypełnić ją, zaopatrzyć w rodzicielski podpis i pieczątkę lekarza lub pielęgniarki szkolnej.
   Czekamy więc na odzew i serdecznie zapraszamy młodzież klas VI i starszą.

Środa
29 listopada 2023
Okres zwykły - Kurtyna
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Franciszek i Sławomir Adamczak
17:30 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku