Licznik odwiedzin: 16544430
Ostatnia wakacyjna wycieczka
Ostatnia wakacyjna wycieczka
2010-08-29

W ostatnim wakacyjnym tygodniu udało się jeszcze wyjechać z naszymi dziećmi do miasteczka westernowego pod Grudziądzem.

Sama nazwa sugerowała, że może to być istotnie niezła atrakcja dla dzieci (i nie tylko). Istotnie. Ponad sześć godzin spędzonych w tym miejscu dawało poczucie czasu zbyt szybko upływającego. Trzeba przyznać, że organizacja na miejscu była doskonała. Na przybywających do owego “Cansas” czekał już przewodnik, który opiekował się grupą przez cały czas pobytu. Co pół godziny miejscowi aktorzy - kaskadarzy odtwarzali krótkie, pięciominutowe, pełne humoru scenki rodzajowe na - nazwijmy to - głównej ulicy “Cansas”. Był więc napad na bank, porachunki kowbojów podczas gry w karty, napad na dyliżans itp. Pomiędzy owymi scenkami przewodnik prowadził grupę np. do kopalni złota, gdzie w wagonikach
z piaskiem dzieci szukały błyszczącej kulki, a po jej znalezieniu otrzymywały lizaka; kolejna przerwa umożliwiła przejazd westernowym wozem konnym, w następnej można było postrzelać z paintballowego pistoletu do tarczy w kształcie bizona, było strzelanie z łuku, krótki spacer w siodle na koniu prowadzonym przez tresera oraz pokaz sprawności koni i jeźdźców w wielkiej stodole. Niezależnie od tego dzieci obejrzały modele rozmaitych zwierząt prehistorycznych w zlokalizowanym tamże parku dinozaurów, z których kilka poruszało się, wydając przeraźliwe dźwięki a nawet buchały parą z pyska. Był też czas na obiad, a na zakończenie, o godz. 17.30 odbyło się godzinne przedstawienie w centrum “Cansas”. Był to, mający konkretną fabułę, pokaz sprawności koni i kunsztu aktorskiego występujących artystów. Spontanicznie angażowano też do gry kompletnie zaskoczonych widzów - nie tylko tych najmłodszych.

Ogólnie wyjazd zaliczyć można do udanych i czekać na kolejny sezon. Podkreślić też trzeba względne zdyscyplinowanie dzieci, dostrzeżone nie tylko przez panie nauczycielki z naszej szkoły, ale też przez pana kierowcę, mającego przegląd rozmaitych środowisk i szkół, które z jego usług korzystają. Oby tak dalej.

Środa
29 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 29.)
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku