Licznik odwiedzin: 18040068
Kleryk na praktyce
Kleryk na praktyce
kl. Przemek
2018-03-11

   Nazywam się Przemysław Zocholl i pochodzę z parafii p.w. św. Leona Wielkiego w Wejherowie, gdzie przez dobrych kilkanaście lat był wikariuszem ks. Zenon Pipka. Pochodzę z tradycyjnej kaszubskiej rodziny, mam młodszego  o siedem lat brata. 

   O byciu księdzem myślałem już od dzieciństwa, chociaż w okresie gimnazjalnym odrzucałem myśli dotyczące kapłaństwa i wypierałem się, kiedy obcy ludzie i najbliższe osoby pytały mnie, czy nie chcę być księdzem. W liceum powróciły myśli o tym rodzaju powołania. W chwilach, kiedy myślałem o kapłaństwie, o takiej formie posługi i o ołtarzu zacząłem odczuwać spokój i radość. Jako młody chłopak nie byłem związany z jakąś wspólnotą parafialną, chociaż księża zachęcali mnie do bycia ministrantem czy do uczestnictwa w spotkaniach oazowych. Dopiero trzy lata przed wstąpieniem do seminarium zacząłem służyć przy ołtarzu Pana. 

   Uczęszczałem do szkoły podstawowej prowadzonej Siostry Zmartwychwstanki w Wejherowie. Gimnazjum i Liceum Ogólnokształcące też ukończyłem w Wejherowie. Maturę zdałem w 2013 roku i w tym samym roku wstąpiłem do Gdańskiego Seminarium Duchownego. Obecnie jestem na piątym roku i przygotowuję się do przyjęcia święceń diakonatu.    Co do moich pasji to bardzo lubię wycieczki, piesze pielgrzymki, wyjazdy w góry. 

   Moje życie i powołanie powierzyłem Bożemu Miłosierdziu, któremu także poświęciłem prace magisterską. Do tej pory byłem już na trzech parafiach praktyk: św. Franciszka z Asyżu w Gdańsku - Emaus, św. Ignacego Loyoli w Gdańsku - Starych Szkotach, a przez ostatnie pół roku byłem w parafii p.w. św. Brata Alberta w Gdańsku Przymorzu. Teraz przyszła kolej na Waszą parafię, w której będę odbywał praktyki do czerwca. Chwała Panu! 

Niedziela
10 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 10.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: W 5. rocznicę śmierci Anny Wiśniewskiej - o życie wieczne dla niej i rodziców oraz rodzeństwa i męża Henryka Januszewskiego
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: ++Franciszek (w 100. rocznicę urodzin), Stefania i Jerzy Studzińscy oraz Jan Staszak (40. roczn. śm.), Wiktoria, Marek i Karol Staszak
18:00 - Msza święta
Intencja: ++ Maria Dudek oraz zmarli z rodzin Dudek, Zapart i Skrobacz

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku