Licznik odwiedzin: 12744953
Akcja "Caritas"-u Przybory szkolne
Akcja "Caritas"-u Przybory szkolne
2010-09-05

W wyniku akcji "Przybory szkolne" przed ołtarzem Matki Bożej Nieustającej Pomocy złożono niezbyt wielką ilość przyborów szkolnych, zeszytów, długopisów, ołówków, pisa- ków itp. Ale były też trzy plecaki oraz jakieś ubrania dla dziewczynki w wieku szkolnym.

Zdecydowanie większą wartość materialną zawierała skarbonka wyznaczona na ten cel. Po przeliczeniu okazało się bowiem, że ofiarodawcy zawierzyli naszej grupie charytatywnej 1783,53 zł. Na spotkaniu PZ Caritas ustalono sposób dystrybucji tychże funduszy: z części zebranych pieniędzy, a dokładnie za 635 zł dokupiono przyborów szkolnych tak, że w dniu rozpoczęcia roku szkolnego przekazano pobliskiej szkole nr 13 dwa kosze artykułów szkolnych do rozdysponowania wśród najbardziej potrzebujących dzieci. Natomiast pozostała kwotę tj. 1148,53 zł postanowiono przekazać jako pomoc doraźną wprost rodzicom mającym trudności z właściwym wyposażeniem dzieci do szkoły. Ponieważ trudno trafić dokładnie w potrzeby tychże rodzin (niektórzy bowiem potrzebują stroju sportowego, inni obuwia, plecaków, czy książek), wobec niewielkiej kwoty do podziału, postanowiono przekazać tymże rodzinom talony o wartości 150 zł, które będą mogły zrealizować we wskazanym sklepie. W ten sposób w rodzinnym budżecie "pojawi się" 150 zł, które będzie można przeznaczyć na najpotrzebniejsze zakupy dla dzieci. Adresy rodzin potrzebujących wytypowane zostały w oparciu o własne rozeznanie i po konsultacji ze szkolnym pedagogiem. Taką pomoc uzyska prawdopodobnie 10 rodzin, a brakująca kwota pochodzić będzie z niewielkiej rezerwy "Caritasu", pozostałej z jałmużny wielkopostnej  i festynu.
   W każdej parafii jest "skarbonka św. Antoniego". Ofiary tam składane przeznaczane są na potrzeby ubogich. W niedalekiej przyszłości, po oznaczeniu tej skarbonki logo "Caritas" można będzie wspierać działania naszego Parafialnego Zespołu Caritas składanymi tam datkami.

 

 

 

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku