Licznik odwiedzin: 16551312
Ferie blisko domu
Ferie blisko domu
2019-02-24

 Nie wszystkim udaje się wyjechać dalej w czasie zimowych ferii. To jednak nic straconego. Również będąc blisko domu można przeżyć nie mało atrakcji. Dzięki paniom tradycyjnie już poświęcającym swój czas dla dzieci oraz dzięki ich inwencji drugi tydzień ferii też można było przeżyć ciekawie.

   Każdego dnia kilkanaścioro dzieci przybywało na godzinę dziesiątą do sali pod plebanią i przez cztery godziny uczestniczyło w przeróżnych  zajęciach. Były to zarówno sprawdzone przez pokolenia gry w państwa - miasta, ale też gry planszowe, o znacznie krótszej historii. W dniach, kiedy luty objawił się absolutnie wiosenną pogodą, nie tylko chłopcy z chęcią korzystali z pobliskiego boiska, by wytracać energię podczas gry w piłkę nożną. Była też okazja do sprawdzenia się w dziedzinach artystycznych: nie tylko zwykłe rysowanie kredkami, ale też malowanie i to nie byle jakie, bo na szkle! Dzieci bardzo lubią oglądać filmy, ale nie mogły nasycić się nimi do woli - jedynie dwukrotnie przygotowano dla nich krótkie projekcje między kolejnymi zajęciami.

    Najciekawszy chyba był jednak ostatni dzień, czyli piątek. Wówczas to, dzięki naszemu parafianinowi, rektorowi Akademii Wojskowej, dzieci udały się do tej uczelni, gdzie przygotowano dla nich wiele atrakcji. Miały okazję zobaczyć strzelnicę oraz różnego rodzaju symulatory walki.

   W imieniu dzieci serdecznie dziękujemy nie tylko Paniom opiekunkom, władzom AMW, ale i jednemu ze sklepów osiedlowych za wsparcie tej akcji. 

Czwartek
30 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Adrianna Pek i Regina Ziewiec
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 30.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku