Licznik odwiedzin: 12786722
Kolejne posiedzenie Rady Duszpasterskiej
Kolejne posiedzenie Rady Duszpasterskiej
Aleksandra Kamińska
2019-03-03

 W miniony poniedziałek członkowie Rady Duszpasterskiej zebrali się po raz kolejny, aby przedyskutować bieżące sprawy. Rozpoczęło się ono jak zwykle od modlitwy. 

   Pierwsza kwestia dotyczyła najbliższego wydarzenia, jakim będą wielkopostne rekolekcje parafialne, które poprowadzi ks. Łukasz Skarżyński z Torunia, proboszcz młodej parafii wznoszącej kościół św. Andrzeja Apostoła.

   Rekolekcje rozpoczną się tym razem we Środę Popielcową, a nauki rekolekcyjne głoszone będą podczas Mszy św. o godzinie 10.00, 17.00, 18.00 i 19.30. W kolejne dni Msze św. z naukami rekolejcyjnymi odprawione zostaną o godz. 10.00 i 19.00.

   Rekolekcje szkolne odbywać się będą od poniedziałku do środy (4-6.03.), Na razie problemem pozostaje zorganizowanie oprawy muzycznej na modlitewne spotkania po wieczornych Mszach świętych.

   Rozmawiano też o sprawie ankiet rozdawanych podczas tegorocznych wizyt kolędowych. Ze względu na niewielką ilość tych, które wróciły (53 papierowe i zaledwie 20 przesłanych w formie elektronicznej) zdecydowano się na przedłużenie czasu ich dostarczania do końca marca. Informacja o tym ma zostać zamieszczona też na parafialnym facebooku - być może zmobilizuje tych, którzy tam zaglądają.

   W dalszym ciągu spotkania rozmawiano o nabożeństwach Drogi Krzyżowej, które odprawiane będą jak zwykle w piątki: dla dzieci - o godz. 17.00, zaś dla młodzieży i dorosłych po Mszy św. o godz. 18.00. Droga Krzyżowa ulicami Kacka odbędzie się w piątek IV Tygodnia Wielkiego Postu   Ze względu na spadek świadomości wagi Najświętszej Ofiary, co wyraża się ostatnio zmniejszoną frekwencją na niedzielnych Mszach św., w wielkopostne niedziele podjęty zostanie cykl kazań tematycznych o Eucharystii.

   Rozmawiano również o kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego, którego konstrukcja w tym roku jest nieco inna i daje większe możliwości spożytkowania pieniędzy, które w tym roku są również większe. Przedstawiony został między innymi pomysł zrealizowania ścieżki edukacyjnej wokół kościoła, która kończyłaby się w dolnym pomieszczeniu naszej dzwonnicy. Chodzi o niezbyt odległą już 100. rocznicę powstania Gdyni, w której swoje poczesne miejsce zajmuje lokalny patriota, działacz społeczny i bohater - Antoni Abraham. Wspomniana ścieżka miałaby łączyć historię zbawienia z historią kaszub i nosić nazwę Od Abrahama do Abrahama. Aby ten pomysł zrealizować potrzebne będą głosy mieszkańców dzielnicy... Docelowo ścieżka znalazłaby swoje miejsce na terenie Domu Rekolekcyjnego Ruchu Światło - Życie, w sąsiedztwie plebani. Zainteresowani pomysłem mogą dopytać o szczegóły Magdalenę i Wojciecha Mikuć w niedzielę w kawiarence w godz. 11.45 - 13.00.

    Podniesiono też kwestię Kursu Alpha, który rozpocznie się jutro. Dotychczas zgłosiło się zaledwie 8 osób. Dlatego wciąż zachęcamy do włączenia się w tę przygodę. Organizatorzy przedstawili prośbę o wsparcie tych swoistych rekolekcji jakimś ciastem w kolejnych 10 poniedziałków.

   Wrócono również do propozycji KSM Semper Fidelis utworzenia pierwszej Męskiej Róży Różańcowej św. Józefa. Zapisy do niej przyjmuje p. Zenon Burhardt.

   Rozmawiano też o planowanym na Boże Ciało Festynie Parafialnym. Organizatorzy otwarci są na nowe pomysły i propozycje. Pierwsza z nich (do przemyślenia) dotyczy westernowego charakteru tego przedsięwzięcia.

   Na marginesie (bo to bardziej kompetencja Rady Ekonomicznej) wspomniano o problemach związanych z remontem dzwonnicy. W tym zakresie, poza kwestiami formalnymi, stoimy przed koniecznością znalezienia nowego wykonawcy, ze względu na zamknięcie działalności przez firmę, która miała być wykonawcą tego remontu.

   Kolejne spotkanie Rady Duszpasterskiej zaplanowano na 10 kwietnia. 

Wtorek
09 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Karolina i Wojciech Ryłko oraz zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku