Licznik odwiedzin: 09946117
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
2019-04-14

   W minioną środę odbyło się kolejne spotkanie Rady Duszpasterskiej. Tym razem dotyczyło ono zbliżającego się Triduum Paschalnego. Wiadomo, że już owe dni - poczynając od ceremonii W. Czwartku - są już faktycznie świętami Paschalnymi. To bez wątpienia najważniejsze dni w liturgii całego roku kościelnego. I właśnie dlatego muszą one być jak najlepiej przeżyte, ale by tak się mogło stać, liturgia tych dni musi być jak najlepiej przygotowana. Oczywiście, że główny ciężar posług spada na ministrantów i lektorów. Chodzi jednak o to, by włączyć jak najszerszą reprezentację całej parafii do czytań, śpiewów czy procesji darów ofiarnych. Stąd przedstawiciele poszczególnych grup parafialnych, podczas wspomnianej rady - wysuwali kandydatury swoich członków do poszczególnych posług.  

  Nie chodzi tu jednak o zwykłe walory estetyczne - o to, by się nie jąkać przy czytaniu albo nie fałszować w śpiewie. Rzecz polega na tym, aby przekazywane treści głęboko w sobie przeżyć i we wspólnej modlitwie porwać wszystkich obecnych w kościele ku Panu Bogu. To zaś nie jest rzeczą łatwą.

    Dlatego konieczne jest odpowiednie przygotowanie. Nawet najlepszy lektor nie powinien „z biegu\" podchodzić do czytania tekstów liturgicznych (wszak to Słowo Boże), a choćby i najpobożniejszy chrześcijanin nie może podejść do modlitwy wspólnotowej, gdyby chciał prezentować w niej siebie. Mamy nadzieję, że wybrana reprezentacja pomoże nam dobrze przeżyć ten czas. 

Niedziela
21 kwietnia 2019
Wielkanoc
6:00 - Rezurekcja
Intencja: Za Parafian
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: ++ Rodzice: Irena (14. r. śm.) i Juliusz oraz zmarli z rodzin Rosickich i Kupc
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: Z okazji imienin Agnieszki - prośba o zdrowie i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny Agnieszki i Andrzeja
12:15 - Msza św.
Intencja: + Zbigniew (3. r. śm.) i zmarli z rodziny
Intencja: ++ Halina, Stanisław Nastrożni oraz Rodzice z obojga stron
18:00 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalszą opiekę Matki Bożej, o światło Ducha Świętego i błogosławieństwo Boże dla całej rodziny - z okazji urodzin Reginy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku