Licznik odwiedzin: 12771045
...i po festynie
...i po festynie
Aleksandra Kamińska
2019-06-30

   Przy niezwykle sprawnej i ofiarnej pomocy mężczyzn, w ciągu jednego popołudnia stanęło miasteczko rodem z Dzikiego Zachodu. Osobnych przygotowań wymagało ustawienie sceny z zadaszeniem - dziękujemy panom z Grupy Artystycznej Nazaret, którzy ją sprawnie wybudowali, a następnie zdemontowali. Cieszy nas ogromnie, że w tym roku do grona  zaangażowanych w organizację punktów i pomoc w ciągu trwania zabawy, dołączyły nowe osoby - mieszkańcy naszej parafii, a także przedstawicielki aż 3 drużyn harcerskich. Każda para rąk była niezwykle przydatna, gdy w ciągu pierwszej godziny na placu zagościła burza z ulewnym deszczem i było trzeba pilnować, by nie zamókł sprzęt, a namioty nie odfrunęły. Na szczęście, wkrótce się przejaśniło i choć prognozy nie były dobre, Pan Bóg zadbał o nas i pozwolił dokończyć to wydarzenie, mające przynieść korzyść najbardziej potrzebującym - dzieciom i osobom starszym z naszej parafii.

   Liczne konkursy i zabawy prowadzone przez dwóch wodzirejów: Klaudię Boike i Tomka Pawlaka z Brygady S, sprzyjały integracji i wspólnemu spędzaniu czasu. Szczególnie jesteśmy wdzięczni za koncert a\capella grupy Brygada Sinbada, która umilała oczekiwanie na ustanie burzy,  kiedy to granie z prądem nie było wskazane. Nie zabrakło jedzenia i picia, a na stoiskach każdy mógł znaleźć coś dla siebie. Nowością była domowa ice tea, cocktail truskawkowy i wegetariańskie sandwiche.

   Nieco skromniej wypadła licytacja - trzeba się zastanowić, jak odmienić tę passę, by zapewnić mieszkańcom przedmioty, jakich by oczekiwali i za które skłonni są wydać troszkę więcej środków, by zwiększyć dochód na wspólny, szlachetny cel. A może ten punkt programu już przebrzmiał i trzeba wymyślić inną formułę? Czekamy na propozycje!

   Nie zawiedli sponsorzy i darczyńcy, którzy po raz kolejny zapewnili nagrody zarówno rzeczowe (żelazko marki Philips), bezpłatne wejściówki do U7, Bistro Knedelka oraz na Festiwal Czekolad, Kawy i Słodyczy oraz - oczywiście - nagrody główne w postaci voucheru na sprzęt AGD o wartości 300 i 700 zł. Serdecznie dziękujemy w imieniu organizatorów jak i szczęśliwych zwycięzców. 

   Z wielką serdecznością gościliśmy Zespół Retro Band, który odświeżył w pamięci dawne przeboje polskiej piosenki i wywołał wzruszenie w wielu sercach. Zgłaszano nam nawet spontaniczne deklaracje chęci dołączenia do zespołu. Szkoda, że pogoda nie pozwoliła na skorzystanie z drewnianych gier, które mogłyby na mokrym klepisku ulec uszkodzeniu, ale za to bulle sprawdziły się doskonale, jak również warsztaty slimów, które przeprowadziła przy wsparciu swojej mamy 8 letnia Martynka, czy kopalnia złota (z konieczności zlokalizowana pod namiotem). Mamy nadzieję, że dzieci były zadowolone z atrakcji dla nich przeznaczonych i nie narzekały na nudę. Dzięki otwartym i wrażliwym sercom wszystkich uczestników festynu zebraliśmy kwotę 6500 zł, Serdeczne Bóg zapłać!!!

   Festyn Parafialny po raz pierwszy odbył się na placu, na którym w przyszłości ma powstać Dom Rekolekcyjny, będący również Centrum Kultury. Cieszymy się, że to właśnie parafia zorganizowała tu pierwsze wydarzenie. Szczegóły tego przedsięwzięcia dostępne są na ulotkach, które wręczaliśmy podczas Festynu oraz na rozkładówce w kalendarzu parafialnym. Zachęcamy do wspierania tego bożego dzieła, które uzyskało patronat arcybiskupa Sławoja Leszka Głódzia.

Sobota
06 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Wynagrodzenie Niep. Sercu Maryi za bluźnierstwa przeciwko Jej Niepokalanemu Poczęciu
18:00 - Msza św.
Intencja: + Elżbieta Sturgulewska

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku