Licznik odwiedzin: 12761657
Uśmiech dziecka
Uśmiech dziecka
2019-08-11

 Nic tak nie cieszy człowieka jak uśmiech dziecka, a jeśli tych uśmiechów jest kilkanaście czy kilkadziesiąt...

    Tak właśnie było w tym roku podczas wakacyjnych wyjazdów. Te uśmiechy są wyrazem wdzięczności dla wszystkich, którzy wspierając Festyn Parafialny zapewnili dzieciakom wakacyjne atrakcje.

   Zgodnie z sugestią PZ Caritas w tym roku dzieci wyjechały na trzy wycieczki (czwarty wyjazd Caritas zorganizuje dla osób starszych). Wydawać by się mogło, że zorganizowanie wycieczki jest sprawą prostą. Jednak jak to zrobić, gdy rozpiętość wiekowa uczestników waha się od 4 do 15 lat? Trzeba poszukać takich miejsc, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie. Dlatego pojechaliśmy do Parku Rozrywki Nowa Holandia w Elblągu, gdzie największą atrakcją była 28 metrowa zjeżdżalnia. Skorzystać z niej chcieli wszyscy, niestety dzieci poniżej siódmego roku życia wpuszczano na nią tylko pod opieką dorosłych. Cóż było robić, opiekunowie dzielnie wspinali się do góry (słysząc pytanie: a dlaczego pani tak wolno idzie?) żeby maluchy miały frajdę. 

   Druga wycieczka zawiodła nas nad Jezioro Raduńskie. Wyjeżdżając z Gdyni obawialiśmy się trochę o pogodę, jednak Stężyca przywitała nas pięknym słońcem i pustą plażą. Dzieci bardzo szybko zorganizowały sobie różne atrakcje, oczywiście największą frajdą była kąpiel w jeziorze pod czujnym okiem ratowników. Kiedy większość szkoliła swój talent pływacki cztery grupy pływały na rowerach wodnych podziwiając okolicę. 

   Trasa ostatniego wyjazdu zawiodła nas do Malborka. Tam poszliśmy do Parku Dinozaurów i Smoków. Naszą przygodę rozpoczęliśmy w kinie 5D oglądając film o dinozaurach. Niektórzy musieli zdjąć okulary, inni reagowali piskiem jednak wszyscy zgodnie orzekli, że film był „fajny\". Później poszliśmy obejrzeć park z góry czyli przeżyć emocje związane z parkiem linowym. Maluchy szybko pokonały łatwiejszą trasę (niektórzy nawet po kilka razy), starszym zajęło to zdecydowanie więcej czasu. Wykorzystując wszystkie atrakcje dostępne w parku czas mijał szybko i trzeba było wracać. 

   Jak to powiedział jeden z uczestników: szkoda, że już się skończyło, ale za rok znowu pojedziemy... 

Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku