Licznik odwiedzin: 12767619
Ciąg dalszy remontów
Ciąg dalszy remontów
2019-09-08

   Już wcześniej pisaliśmy o konieczności dokonania wymiany instalacji elektrycznej na poziomie parteru plebanii, co zaczęły sygnalizować przepalające się bezpieczniki (aż dwa...) Ten etap mamy już za sobą. Póki co - częściowo. Udało się wymienić instalację w tzw. salonie, w którym odbywają się różnego rodzaju spotkania, m. in. Rady Duszpasterskiej czy Ekonomicznej albo - jak wczoraj - Kręgu Diecezjalnego Domowego Kościoła. Po zatarciu bruzd po kablach oraz zablindowaniu 26 otworów po lampkach halogenowych w suficie, powieszono dwa żyrandole (zdecydowanie bardziej pasujące do starego wnętrza niż nowoczesne i zupełnie nie energooszczędne halogeny). Jeden z parafian, który już wcześniej ze swoimi współpracownikami wytapetował salki pod plebanią, i tym razem przyszedł nam z pomocą uzdrawiając pokaleczone ściany nową tapetą.

    Przedpokój, z konieczności, również ucierpiał naznaczony bruzdami po nowych kablach. Teraz oczekujemy na - również miejscowego - stolarza, który wykonuje regały na wspomniany korytarz, bo od dłuższego już czasu borykamy się z brakiem miejsca na rosnący zasób książek. Teraz dopiero będzie można się zabrać za wymianę instalacji w Biurze Parafialnym i pokoju proboszczowskim, co będzie też się wiązało z odświeżeniem ścian.

   Ten remont nie był planowany akurat na czas obecny. Miał się on odbyć w późniejszym terminie z uwagi na konieczność doprowadzenia do porządku elewacji naszej dzwonnicy. Dzięki Bogu jednak, że większość prac jesteśmy w stanie wykonać we własnym zakresie.  

Piątek
05 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: W intencji Bogu wiadomej
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: O wolność i potrzebne łaski dla ludzi zniewolonych nałogami oraz w intencji KWC
Intencja: O błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej i dary Ducha Świętego dla Jacka i Andrzeja
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku