Licznik odwiedzin: 12765991
Moherobusem do Jezusa
Moherobusem do Jezusa
Ola Kamińska
2019-10-06

   Od początku przyjęto założenie, że Moherobus będzie do dyspozycji w dni powszednie, bo w wypadku niedziel niedobrze byłoby odbierać okazję do pełnienia dobrych uczynków najbliższej rodzinie. Co prawda obecnie auto kursuje od poniedziałku do piątku, bo są trudności ze znalezieniem chętnego kierowcy - wolontariusza na sobotnie przejazdy. Mamy jednak nadzieję, że i ta luka zostanie wypełniona...

   Pani Iwonka, która pełni rolę dyspozytora, dysponuje (dosłownie) numerami telefonów do pięciu (jak na razie) kierowców - wolontariuszy oraz kilku pań (do tej pory nie ma na liście panów) korzystających z darmowych przewozów do kościoła i z powrotem. Osoby stale korzystające z tej usługi, gdy w jakiś wieczór mają wizytę u lekarza czy po prostu czują się gorzej, wystarczy, że zadzwonią do pani dyspozytor i auto już nie podjeżdża po nie. Mechanizm jest dość prosty.   Szkoda tylko, że stosunkowo niewiele osób korzysta z tej możliwości. Eucharystia stanowi dla wielu katolików centrum każdego dnia. To największe dobro jakie może nas spotkać. Św. Jan Maria Vianney mówił: Gdybyśmy wiedzieli, jak bardzo kocha nas nasz Bóg, umarlibyśmy z radości! Zaś św. Tereska wyznaje na podstawie osobistych objawień: Gdyby ludzie znali wartość Eucharystii, służby porządkowe musiałyby kierować ruchem u wejścia do kościołów.

   W naszej parafii to dobro jest na wyciągnięcie ręki. Doceńmy tę możliwość, zanim stanie się niedostępnym luksusem dla duszy, jak w wielu już miejscach na świecie.   Panowie kierowcy z radością przyjadą po każdą chętną osobę. (Mowa tu oczywiście o ludziach mających trudności fizyczne w spełnieniu tego pragnienia.) Nie muszą to być codzienne przejażdżki. Można się umówić na konkretne dni tygodnia lub po prostu na telefon. Dobrze byłoby, aby pierwszy kontakt odbył się przez kogoś bliskiego w zakrystii lub przez osobisty telefon do Biura Parafialnego: 58 622 23 52.

   Życzmy wszystkim takiej łaski poznania i pragnienia Eucharystii, aby każdego dnia spotykać się osobiście z Chrystusem  na Mszy św.

Czwartek
04 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Helena i Augustyn Wernerowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii
Intencja: + Danuta Marciniak (miesiąc po pogrzebie)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku