Licznik odwiedzin: 17991062
Rada Duszpasterska
Rada Duszpasterska
2019-11-10

 Mówiono też o nadchodzących rekolekcjach przed parafialnym odpustem, które poprowadzi w dniach 17 - 20 bm. ks. Leszek Stefański z Torunia. Dla ułatwienia udziału w rekolekcjach głównie osobom starszym bądź pracującym na drugą zmianę, poranne Msze św. w tych dniach odprawiane będą o godz. 10.00, zaś wieczornej o godz. 19.00.

   Jak zwykle, przed odpustem mobilizować się będziemy w jesiennej akcji Liść, która będzie miała miejsce w najbliższą sobotę, tj. 16 listopada.

   Pan Ryszard potwierdził, że Wspólnota Adoracji Najśw. Sakramentu i Niepokalanej w przeddzień uroczystości odpustowej modlić się będzie przed Najśw. Sakramentem w kaplicy adoracji od godz. 15.00 do 21.00, zapraszając do tej modlitwy wszystkich parafian.

   Suma odpustowa w niedzielę 24. bm. sprawowana będzie przy udziale księży proboszczów z naszego dekanatu o godz. 12.00. Tu padła prośba o przygotowanie asysty procesyjnej. Wyznaczono też konkretne posługi. Panowie z Semper Fidelis pokierują ruchem.

   Ze względu na rodzinny charakter tej wspólnotowej uroczystości pojawiła się znów prośba o upieczenie ciast, którymi wolontariusze częstować będą odpustowych gości w ustawionym przed kościołem namiocie.

   Padła też ciekawa sugestia, aby w dniu odpustu nasza kawiarenka parafialna przeniosła się po prostu do dużego namiotu, gdzie łatwiej trafić (przecież to przy wyjściu z kościoła) i zachęcić do częstszych odwiedzin...

   Była też mowa o kalendarzu parafialnym, który rodził się w ogromnych boleściach, ale jest już w drukarni, co oznacza, że być może w niedzielę rekolekcyjną będzie go można nabywać.

   Osoby reprezentujące Katolickie Amatorskie Centrum Kultury zapraszały wszystkich do udziału w dwóch wydarzeniach, organizowanych przez stowarzyszenie, czyli: poniedziałkową projekcję filmu Kamerdyner połączoną ze spotkaniem z autorem scenariusza oraz bliski już w czasie Przegląd Teatrów Amatorskich Kurtyna. Przy tej okazji padła też prośba o włącznie się w prace adaptacyjne naszego kościoła (budowa sceny, oświetlenia, nagłośnienia itp.) na potrzeby Kurtyny, panów z naszej wspólnoty. Wiadomo - im więcej osób, tym szybciej praca wykonana. W stowarzyszeniu działają sami wolontariusze. Nie pobierają więc żadnych wynagrodzeń. Nic dziwnego, że do takiej pracy trudno przekonać innych, ale to kolejna próba: może choćby na najgorętszy czas Kurtyny, to znaczy sobotni i niedzielny wieczór, znaleźliby się jacyś chętni panowie do pomocy...?   Oczywiście, że panie również (a właściwie: przede wszystkim) są mile widziane. Ich pomoc również jest nie tyle potrzebna, co wręcz konieczna. Chodzi o pieczenie ciast na kolejne dni kurtynowego przeglądu. Ten apel będziemy jeszcze ponawiali.

    Jest też potrzeba wolontariuszy - osób, które pomogą zaopiekować się przyjeżdżającymi do nas na przegląd gośćmi. Mamy już deklarację kilkunastu uczniów ze starszych klas naszej trzynastki. Będzie to jednak intensywny tydzień i warto by obowiązki podzielić.... 

Niedziela
03 grudnia 2023
Adwent
7:30 - Msza święta
Intencja: ++ Anna Rzeplińska (2. r. śm.), Marek Lewandowski (z okazji 1. r. śm.)
9:30 - Msza święta - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza święta dla dzieci
Intencja: ++ Zdzisław Mechliński i zmarli z rodziny
12:15 - Msza święta dla młodzieży
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 3.)
18:00 - Msza święta
Intencja: + Tadeusz Benke (11. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku