Licznik odwiedzin: 16551645
Trochę pokolędowo
Trochę pokolędowo
2020-02-02

   Trochę - bo trudno to nazwać sprawozdaniem pokolędowym. Będzie to jedynie kilka spostrzeżeń odnoszących się do minionego czasu, który nazywamy tradycyjnie kolędą lub wizytą duszpasterską.

    Największym problemem tego przedsięwzięcia jest jednak czas. Z jednej strony chciałoby się poświęcić wiele czasu na rozmowy, które w ogromnej większości wypadków były bardzo miłe i sympatyczne. Z drugiej zaś nie można przeciągać tych odwiedzin do lutego, czy później, bo czasem jest to już czas Wielkiego Postu. Stąd w naszym wypadku odwiedzaliśmy co wieczór kilkanaście domów (najmniejsza liczba to 7, ale tylko raz, największa zaś 24 - też tylko raz). Trafionym pomysłem okazuje się być rozpoczynanie kolęd w soboty o godz. 12.00, a w niedziele o 15.00. Unikamy wówczas stresu późnego wchodzenia do domów, choć nie bardzo wiadomo, co zrobić w przypadku ludzi, którzy nie są w stanie wrócić z pracy na godz. 16.00 do domów, a chcieliby przyjąć błogosławieństwo kolędowe... Rozpoczęcie o godz. 17.00 też nie załatwi sprawy w wypadku wielu pracujących, za to wprowadzi nas w późne godziny wieczorne.

    Tak czy owak, w tym roku skorzystaliśmy z gościny u 61,56% parafian (w roku ubiegłym było to ponad 65%, a przed dwoma laty 64%). Z kolędowych ofiar uzbierała się kwota 30150 zł, z której najpierw na spłacimy część należności względem kurii. Przy okazji składamy serdeczne Bóg zapłać za każdy datek, który pomoże uporządkować nasz stan finansów parafialnych.

   Dziękujemy też za wszelkiego rodzaju podpowiedzi dotyczące kierunków dalszych działań. Zwracano między innymi uwagę na nieestetyczny wygląd plebanii (ta jednak będzie musiała z ociepleniem jeszcze trochę poczekać). W kilku domach dziękowano za poprawę nagłośnienia, w dwóch wypadkach skarżono się na jego niewystarczalność... Były podpowiedzi dotyczące nowego kącika w gazetce i parę jeszcze innych. Za wszystkie uwagi dziękujemy i zapraszamy do współpracy.

Czwartek
30 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Adrianna Pek i Regina Ziewiec
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 30.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku