Licznik odwiedzin: 12747040
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
2020-02-22

   Tegoroczne rekolekcje różnić się będą od dotychczasowych przede wszystkim tym, że trwać będą do niedzieli, a prowadzone będą przez zespół ewangelizacyjny pod przewodnictwem ks. Daniela Trojnara z diecezji przemyskiej. Nowością będzie okazja do adorowania Pana Jezusa również po zakończeniu przedpołudniowej Mszy św. oraz odwiedziny chorych przez wspomniany zespół. Będą też wieczorne spotkania modlitewne z adoracją Najśw. Sakramentu i indywidualnym błogosławieństwem. W dobrym przeżyciu Wielkiego Postu mają nam też pomóc zakupione zdrapki wielkopostne, zawierające propozycje dobrych działań na każdy dzień tego okresu.

   Członkowie Caritas-u trwają w gotowości zbierania artykułów żywnościowych do kosza ustawionego u początku ławek, by potem rozdysponować je wśród najbardziej potrzebujących. Przypomnieli, że wsparcie dla tej grupy osób można realizować też przez ofiary składane do skarbony św. Antoniego. Tradycyjnie zaś jałmużnę wielkopostną zbierać będzie można w rodzinach do papierowych skarbonek, które w Wielką Sobotę zbierane będą przy święceniu pokarmów.   W trakcie rozmów podtrzymano też tradycyjne godziny odprawiania nabożeństw pasyjnych, czyli Drogi Krzyżowej i Gorzkich Żalów. Zgodzono się też, że dobrą praktyką tego czasu jest Droga Krzyżowa ulicami Małego Kacka - ta więc również odbędzie się tradycyjnym terminie.

   Wielki Post kończyć się będzie Triduum Paschalnym, podczas którego znów wyznaczone zostaną godziny wspólnego odmawiania brewiarza - dla zainteresowanych. W Wielki Piątek zaś zorganizowany zostanie wyjazd na przedpołudniową Drogę Krzyżową w formie misterium, od lat odprawianego na Kalwarii Wejherowskiej.

   Wspomniano też o organizowaniu pielgrzymki do sanktuariów Dolnego Śląska, która przewidziana jest na sierpień. Bliższe szczegóły upublicznione zostaną wkrótce. Była też mowa o wyjeździe na uroczystość beatyfikacji ks. Kard. Stefana Wyszyńskiego, na którą niebawem rozpoczniemy zbieranie zapisów.   Choć to jeszcze dość odległy czas, to już rozmawiano na temat procesji Bożego Ciała, która w tym roku ma wyjść poza rzekę Kaczą i - według przedstawionych propozycji - przejdzie tam ulicami: Sieradzką, Góralską i Kurpiowską, by powrócić następnie do kościoła. Zgodnie z ubiegłorocznymi propozycjami, ulegnie też zmianie godzina wymarszu z procesją - ma się ona rozpocząć po sumie parafialnej, czyli po Mszy św. o godz. 9.30.

Niedziela
28 lutego 2021
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Panu Bogu i Matce Najświętszej za powrót do zdrowia Andrzeja
9:30 - Msza św. - suma
Intencja: Za Parafian
11:00 - Msza św. dla dzieci
Intencja: ++ Matka Hildegarda i Franciszek Kroll
Intencja: Z podziękowaniem za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże, opiekę Matki Najświętszej, światło Ducha Świętego oraz wiarę i miłość w rodzinie z okazji 45. rocznicy ślubu Kazimierza i Reginy
12:15 - Msza św.
Intencja: + Jerzy Kur (z okazji urodzin)
Intencja: ++ Wanda i Teodor Milewscy (31. r. śm. Teodora) oraz Maria Daniszewska
17:00 - Gorzkie Żale
18:00 - Msza św.
Intencja: + Piotr Puzdrowski (1. r. śm.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku