Licznik odwiedzin: 12761202
50. rocznica śmierci ks. Proboszcza Rompy
50. rocznica śmierci ks. Proboszcza Rompy
2020-03-29

 5 kwietnia 1970 roku odszedł do Pana nieodżałowany do dziś ks. Robert Rompa, powojenny proboszcz naszej parafii, budowniczy kościelnej wieży, kościoła Podwyższenia Krzyża na Witominie oraz naszej nowej świątyni, z której korzystamy do dziś. Był autorem i realizatorem wielu inicjatyw duszpasterskich oraz działań czysto społecznych, pomagał wielu parafianom (i nie tylko) w trudnych sytuacjach. Jego pogrzeb był wielką manifestacją wiary, a jednocześnie miłości i przywiązania do człowieka, który był dla tej wspólnoty dobrym gospodarzem, troskliwym ojcem dla wszystkich wiernych i gorliwym kapłanem.

    Pięćdziesiąta rocznica śmierci była idealną okazją, by uczcić pamięć tego kapłana i pomodlić się w jego intencji. Planowane było zaproszenie ks. prałata Stanisława Cieniewicza z kazaniem na przyszłoniedzielną sumę. Miało być świątecznie i uroczyście...

    Msza św. oczywiście zostanie odprawiona, ale przy udziale zaledwie pięciu osób. Prosimy więc o szczególną modlitwę o wieczny pokój dla tego duszpasterza. Samą uroczystość trzeba będzie przenieść na lepszą okazję. 

Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku