Licznik odwiedzin: 12757853
Brama wjazdowa
Brama wjazdowa
2020-05-10

   Wszyscy pamiętamy starą, zieloną bramę w płocie od wschodniej strony plebanii, czyli od starej szkoły. Wmontowana w stary, betonowy płot z pewnością nie była ozdobą terenu. Gdy na skutek zamiany terenu z miastem zniknęły stare płoty od strony północnej, a później rozpoczęła się budowa Biedronki, każdy mógł wejść na teren plebanii. Inwestor zdecydował się na postawienie lekkiego płotu na granicy działek: parafialnej i biedronkowej. Gdyby tego nie zrobił, musielibyśmy to wykonać my sami, a to kosztowałoby co najmniej dziesięć tysięcy złotych. Za to więc jesteśmy wdzięczni Bogu.

   Wciąż pozostała jednak kwestia ziejącej dziury w płocie, właśnie od strony starej szkoły. W tej sprawie Pan Bóg również pobłogosławił i sprawdzona ekipa fachowców z naszej parafii w minionym tygodniu pospawała nową bramę wjazdową, a wczoraj ją zamontowała. Co prawda potrzeba jeszcze powtórnego pomalowania jej i wypełnienia siatką, ale najważniejsze zostało już wykonane. Przy okazji wstawiono jeszcze dwa nowe przęsła. Pozostanie jeszcze w jakiejś, nie dającej się przewidzieć przyszłości, powyciągać stare, betonowe przęsła ostatniego fragmentu płotu i zastąpić je lekkimi panelami z drucianej siatki. Na to trzeba będzie jeszcze trochę poczekać. 

Wtorek
02 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Anna, Hubert, Jadwiga i Leon, Barbara oraz zmarl z rodziny Skiepków
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Andrzej Staszak (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
Intencja: Z okazji urodzin Adama - w podziękowaniu za otrzymane łaski, z prośbą o dalsze błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku