Licznik odwiedzin: 12781767
Nadzwyczajni szafarze Komunii św.
Nadzwyczajni szafarze Komunii św.
2020-10-25

   Bp Jacek Jezierski, administrator apostolski archidiecezji gdańskiej, opublikował specjalny komunikat dotyczący mandatu i posługi szafarzy nadzwyczajnych Komunii św. w archidiecezji gdańskiej. Wynika z niego, że uroczysta promocja szafarzy, którą już kilkakrotnie przekładano, a która ostatecznie miała się odbyć wczoraj, w gdyńskiej bazylice, w związku z aktualnym stanem epidemicznym w kraju, została jednoznacznie odwołana.

    Nie oznacza to jednak, że kandydaci na szafarzy, którzy przez długi czas przygotowywali się do przyjęcia tej posługi, nie zostaną do niej dopuszczeni.   Administrator apostolski naszej archidiecezji, bp Jacek Jezierski podjął decyzję o ustanowieniu kandydatów szafarzami nadzwyczajnymi Komunii św. w archidiecezji gdańskiej, z pominięciem zwyczajowej uroczystej pro-mocji. Nadzwyczajni szafarze, wśród których znajdują się również dwaj nasi parafianie: p. Mirosław Kuklwikowski - nasz kościelny, członek Domowego Kościoła i Kościelnej Służby Mężczyzn Semper Fidelis oraz p. Zdzisław Tuzimek, członek Żywego Różańca i KSM Semper Fidelis otrzymali mandat posługi szafarza od dnia 25 października 2020 na okres jednego roku.

   Zasadniczą funkcją nadzwyczajnych szafarzy Komunii św. jest odwiedzanie chorych, ale w związku z obecną sytuacją i bardzo ostrożnym nastawieniem chorych do przyjmowania Komunii św., ich zadaniem będzie udzielanie Komunii św. na rękę, gdyż są w naszej wspólnocie osoby, które chcą w ten sposób przyjmować Ciało Pańskie, a nie chciałyby mieszać się z tymi, którzy przyjmują Pana Jezusa w sposób tradycyjny.   Panom Zdzisławowi i Mirosławowi serdecznie gratulujemy, życząc obfitych łask, płynących z pełnienia nowej posługi. 

Poniedziałek
08 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Urszula i Jerzy Atemborscy
18:00 - Msza św.
Intencja: Dziękczynna z okazji 30 urodzin Tomasza, z prośbą o dalsze Boże błogosławieństwo i opiekę Matki Bożej

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku