Licznik odwiedzin: 12758474
Powiew COOL-tury
Powiew COOL-tury
2020-12-06

   Dziękuję ci, Kurtyno. Kilka słów o najlepszym festiwalu teatralnym w galaktyce.   Był wrzesień 2019. (...) IV Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna w Gdyni - Małym Kacku. Wieczory teatralne odbywały się w goszczącej nas parafii: kościele Chrystusa Króla. Tak, WIECZORY TEATRALNE, a nie żadne ELIMINACJE. Nikt tu nikogo nie eliminował. Wręcz przeciwnie: ciepła, rodzinna atmosfera dawała poczucie  wspólnoty. (...) Wygraliśmy.

   (...) Jesień 2020 to był dla mnie bardzo trudny czas. Dużo trudniejszy niż wiosna (...) Czekałam na ponury telefon od organizatorów Kurtyny, że niestety. Może za rok.  Zadzwonili: „Zmieniliśmy formułę, ale wszystko się odbędzie on line.\" (...) Złota Kurtyna 5 - lecia przypadła w udziale nam. (...) Twórcy Kurtyny to ludzie, którzy żyją z pasją i się nie poddają.

   (...) Jestem dumna z mojego Kościoła. Ta impreza, choć nie miała charakteru bezpośrednio ewangelizacyjnego, bardzo mocno pokazała, czym jest Kościół. Jest wielką rodziną przyjaciół Jezusa. Potrzebujemy takiego świadectwa - zwłaszcza w tych trudnych czasach, kiedy się wydaje, że Kościół rozpada się na naszych oczach. Właśnie: WYDAJE SIĘ!   Zrozumiałam też, czym jest postulowana przez Ruch Światło - Życie Nowa Kultura. To zarażanie świata pozytywnymi wartościami: prawdą, dobrem, pięknem. (...) Kurtyno - do zobaczenia za rok.  

Środa
03 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: Za dusze w czyśćcu cierpiące
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencjach nowennowych
Intencja: ++ Gertruda i Franciszek Perszowscy

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku