Licznik odwiedzin: 16557100
Samarytanie
Samarytanie
Wojciech Mikuć
2020-12-25

   Udało się również, dzięki wspólnemu działaniu i zaangażowaniu panów z KSM Semper Fidelis, dostarczyć kilku rodzinom węgiel. Najbardziej cieszy fakt, że ten dar pochodził od parafian. Tych kilka ton cennego paliwa leżało u państwa, którzy zostali z jego zapasem po przejściu na ogrzewanie gazowe, a w ten sposób sprawili innym radość.

   Największą jednak radością naszej akcji okazał się stacjonarny komputer - dar pewnej rodziny, który w piątek dostarczony, już w sobotę przekazany został wielodzietnej rodzinie. Do tej pory nie byli w stanie korzystać w pełni z formy zdalnego nauczania, które również zafundowała nam pandemia. 

   Grupa Charytatywna Samarytanie wszystkie uzyskane od Was środki i artykuły przeznacza na pomoc potrzebującym, a licząca już ponad dziesięć osób grupa, stara się reagować na wszystkie spływające do niej sygnały. Naszym celem jest propagowanie postawy Podziel się z bliźnim, ponieważ każdego z nas może za chwilę spotkać utrata zdrowia, pracy, środków do życia czy chęci do działania. 

   Chcielibyśmy, aby możliwie każdy z nas obudził w sobie taki swoisty remanent rzeczywistości. Być może taki kontrolny przegląd wokół siebie uwolni przydatne innym dobro. Zastanówmy się, czy wszystko, co mamy, jest nam potrzebne. Może komuś przyda się bardziej? Minęły już czasy kiedy zdobywanie artykułów na kiedyś było stylem życia i wynikało z wymienności towarów. Dzisiaj jest zapotrzebowanie na dobro i dzielenie się nim. To lepsze niż ciągła dyskusja i narzekanie. Działanie daje większą satysfakcję, a i nagroda na niebieskim trybunale jakby bliższa. Większą radość przyniesie przekazanie sprawnej pralki sąsiadowi niż jej trzymanie w garażu na wszelki wypadek. Co więcej: gdy przejrzymy piwnice wokół nas, może się okazać, że z samych surowców wtórnych możemy przekazać środki na pomoc. Grupa Charytatywna Samarytanie, w miarę napływających potrzeb, będzie starała się dzielić tymi informacjami ze wspólnotą parafialną właśnie dlatego, że łatwiej jest budować most wśród sąsiadów, niż zbierać na niego materiały wśród obcych. Pytajcie o nas w zakrystii, na plebanii, zaglądajcie do gazetki parafialnej i ogłoszeń, a jeśli komuś z Was coś zaczęło w sercu kiełkować to zapraszamy do nas. Mamy pomysły na nowe działania, ale z pewnością  wszystkiego nie wiemy, a oto Bóg stawiając na naszej drodze kolejne osoby chce nam coś powiedzieć...   

   Jeżeli chcecie wspomóc działania Samarytan w formie finansowej, to zapraszamy do skarbony pod figurą Św. Antoniego. Specjalnie dla parafian zostały także przygotowane gry planszowe, które rozeszły się w tempie błyskawicznym w przedświąteczna niedzielę. Cieszymy się, że ta akcja okazała się potrzebna, a parafianie mogli nabyć tzw. prezent ostatniej szansy. Dochód z nich przeznaczymy na dalszą pomoc.

    Za całe dobro, które do tej pory spłynęło do potrzebujących serdecznie dziękujemy. 

Piątek
31 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Józef Szczypior (z okazji urodzin i imienin)
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefania Głowacka (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku