Licznik odwiedzin: 16540043
Salki pod plebanią i mapka geodezyjna
Salki pod plebanią i mapka geodezyjna
2010-01-24

Cóż tam w salkach pod plebanią?

Remont przebiega pomyślnie: w minionym tygodniu wstawiono pięć nowych, plastikowych okien z nowymi parapetami, zamontowano również sześcioro nowych drzwi wewnętrznych (do przedsionka, do obu salek, do obu łazienek i do kuchni) oraz drzwi zewnętrzne, które zajęły miejsce dotychczasowej kraty pod schodami. W ten sposób powstał jakby pierwszy przedsionek - rodzaj “wiatrołapu” dla powstałych pomieszczeń.

W związku z tym trzeba było przebudować schody tak, aby nowe drzwi miały za sobą nie kolejne stopnie, a podest, z którego bezpiecznie zejść będzie można na niższy poziom. Łazienki w minionych dniach wykafelkowano, uzbrojono dalszą część nowej instalacji elektrycznej oraz farbę podkładową naniesiono na nowe, gipsowe tynki.

  Mapka geodezyjna.

Ktokolwiek zabierał się do jakichkolwiek prac związanych z budową lub przebudową czegokolwiek wokół swego domu ten wie, że podstawą jest aktualna mapka geodezyjna. Potrzebowaliśmy takiej w związku z planowanym na wiosnę wykonaniem przyłącza kanalizacyjnego do naszego kościoła. Do tej pory brakuje nam pomieszczenia sanitarnego. Pewnie niejeden doświadczył już owego braku na własnej (powiedzmy) skórze... Pod schodami prowadzącymi do zakrystii zostało już wydzielone pomieszczenie na ten cel, zainstalowano tam - przy okazji remontu instalacji c.o. - kaloryfer. Nie można jednak nic więcej zrobić, dopóki nie będzie tam doprowadzona instalacja kanalizacyjna. Mając w garści mapę geodezyjną można dopiero stworzyć projekt takowej instalacji i rozpocząć urzędniczą batalię o konieczne zezwolenia. Do wiosny powinno się udać, a potem czas na przekopy...

   Przy tej okazji sensownym będzie również staranie się o zezwolenie na przyłączenie się do instalacji burzowej dla odprowadzenia wody deszczowej z kościelnego dachu.

Wtorek
28 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 28.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marianna i Stanisław Olczak (49. r. śm. Stanisława)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku