Licznik odwiedzin: 14009787
Doroczna akcja LIŚĆ
Doroczna akcja LIŚĆ
2021-11-14

    Umiejętność współdziałania jest w pewnym sensie miarą wartości wspólnoty. Jednym ze sprawdzianów jest tytułowa akcja Liść, mobilizująca zawsze jakąś grupę parafian do uprzątnięcia terenu przy kościele i plebanii z liści, których obfitość dostarczają nam liczne drzewa. To prawda, że pięknie wyglądają, latem użyczają kojącego cienia i dostarczają tak bardzo potrzebnego tlenu, ale jesienią... niestety zaśmieca-ją otoczenie. Dzięki Bogu są jednak wśród nas osoby rozumiejące, że samouprzątnięcie nie nastąpi i aktywnie włączają się w sprzątanie omawianego terenu. Obecny rok zgromadził nieco mniej osób niż zwykle, szczególnie ludzi młodych. Pojawił się też problem z wywiezieniem zebranego towaru, gdyż pan, który co roku służył własnym transportem, pozbył się swojej wielkiej wywrotki. Uzyskaliśmy jednak wsparcie innego parafianina, dysponującego - jak się okazało - wystarczająco dużą ciężarówką.

    W sumie zaangażowało się ponad dwadzieścia osób, którym na zaprowadzenie porządku na wspomnianym terenie potrzeba było czterech godzin.

    Z serca dziękujemy Panu Bogu za odpowiednią pogodę, a wszystkim grabieżcom i właścicielowi auta - za wysiłek i poświęcony czas. Bóg zapłać!

Sobota
27 listopada 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: + Celina Tekień (od siostry Michaliny z mężem)
18:00 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Bożej Opatrzności za ocalenie życia w wypadku samochodowym

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku