Licznik odwiedzin: 14009648
KURTYNA
KURTYNA
2021-11-14

   Tegoroczna edycja uświetni 100-lecie urodzin Czcigodnego Sługi Bożego, ks. Franciszka Blachnickiego. Będzie zatem wiele nawiązań, ciekawostek i niespodzianek przybliżających wiedzę o ks. Franciszku i jego dziele jakim jest Ruch Światło-Życie, popularnie nazywany Oazą.

   KURTYNA na stałe zagościła w kalendarzu naszej Parafii i - podobnie jak w minionych latach - tak i tym razem rozpocznie się w dniu odpustu Chrystusa Króla 21 listopada Mszą Świętą pod przewodnictwem ks. bpa Zbigniewa Zielińskiego o godz. 18.00. Powitamy znamienitych gości,  szacowne jury i wszystkich widzów, a następnie - po chwili muzycznego wprowadzenia  w wykonaniu Artura Guzy - wspólnie obejrzymy spektakl otwarcia Król Wschodzącego Słońca, Grupy Artystycznej Nazaret. (W rolach głównych m.in. nasi niezrównani konferansjerzy, państwo Mikuć.) Przez cały tydzień będziemy gościć 12 zespołów z Trójmiasta, okolic jak i z dalszych regionów Polski. Powitamy naszych ulubieńców z minionych lat oraz poznamy nowe, renomowane w świecie teatru zespoły. W szranki Przeglądu stanie młodzież, dorośli i osoby niepełnosprawne, które łączy pasja do sztuki teatralnej i chęć szerzenia w ten sposób dobrych wartości.

   Dla wiernych widzów otwarta będzie Cafe Wieża, w której podwojach zawsze można liczyć na ciepłą kawę, herbatę, wyborne ciasta i mnóstwo serdeczności. W ogrzewanym namiocie o pow. 100 m2 będzie można podzielić się wrażeniami i oczekiwaniami na temat Przeglądu. Również można będzie zakupić rękodzieło sióstr Karmelitanek Bosych z Orłowa w postaci unikatowych kartek świątecznych, a także drobne pamiątki i upominki wykonane przez podopiecznych Koła Caritas. Nie sposób w kilku słowach przybliżyć wszystkiego, co przygotował Organizator – Stowarzyszenie Katolickie Centrum Kultury (KACK), przy wsparciu Narodowego Instytutu Wolności oraz Programu Inicjatyw Obywatelskich NOWE FIO. Po prostu trzeba tam być. Dla tych, którzy z przyczyn nie dających się pokonać, nie będą mogli uczestniczyć w wydarzeniu osobiście, będzie możliwość zobaczenia spektakli online – szczegóły wkrótce. Kto zdobędzie Złotą Kurtynę, a kto sięgnie po Nagrodę Publiczności? Zachęcamy do udziału w głosowaniu, zaś wszystkie wyniki i nagrody zostaną ogłoszone podczas uroczystej Gali 27 listopada. Przegląd Kurtyny zakończymy występem zespołu Siewcy Lednicy. Tego nie można przegapić. Więcej szczegółów na plakatach oraz w wyjątkowym KURIERZE TEATRALNYM ! Zapraszamy.

Sobota
27 listopada 2021
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: + Celina Tekień (od siostry Michaliny z mężem)
18:00 - Msza św.
Intencja: Z podziękowaniem Bożej Opatrzności za ocalenie życia w wypadku samochodowym

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku