Licznik odwiedzin: 16539397
Pielgrzymka na Kalwarię
Pielgrzymka na Kalwarię
2022-05-22

   To już w najbliższą sobotę - po porannej Mszy św. wyruszamy w stronę Wejherowa. Mieszkający tu od dawna wspominają, że niegdyś pielgrzymka z Kacka do Wejherowa liczyła około 300 osób. Gdy jednak zwyciężył pomysł łączenia się z innymi parafiami gdyńskimi w jedną grupę, tradycja zaczęła zamierać i pielgrzymów z naszej wspólnoty bywało podobno kilkunastu... 

   To zrodziło pragnienie powrotu do dawnego sposobu pielgrzymowania. Gdy przed kilkunastu laty podjęto to wy-zwanie, na Kalwarię wybrały się 34 osoby. Z każdym rokiem było ich jednak więcej, a przed dwoma laty osiągnęliśmy setkę. Dwa lata pandemiczne zamroziły ten rodzaj działania i z obawą patrzymy w stronę soboty. Mamy jednak nadzieję, że właśnie owe dwa lata posuchy rozbudzą tym większą chęć pielgrzymowania. Będzie to z jednej strony ofiara fizycznego wysiłku, duchowej mobilizacji oraz chwalenia Pana Boga w drodze. Z drugiej natomiast - stworzy okazję do dawania świadectwa wobec tych, którzy ugięli się pod presją propagandy, mody czy zwykłego światowego zabiegania i oziębili już bardzo swoje relacje z Najwyższym, albo wręcz zupełnie je zerwali.

    Tak czy owak: pielgrzymowanie jest rodzajem przygody, do której zaprasza nas Pan Bóg. Skorzystajmy z tej okazji i ruszajmy po odpusty! 

Wtorek
28 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 28.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marianna i Stanisław Olczak (49. r. śm. Stanisława)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku