Licznik odwiedzin: 15118721
A za cztery dni...
A za cztery dni...
2022-06-12

   Wiadomo - uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa z procesją eucharystyczną, która plasować się będzie pomiędzy dwoma Mszami: sumą, po której wyruszymy z naszym Panem w monstrancji oraz dziecięcą Eucharystią, która rozpocznie się po powrocie procesji do kościoła. To - oczywiście - najważniejsze, wydarzenie tego dnia, ale w naszej wspólnocie będziemy też przeżywali festyn parafialny.

   Pomyślmy: gdy rodzina przeżywa radość włączenia kolejnego potomka do wspólnoty wierzących, to po samym chrzcie w kościele odbywa się jakieś przyjęcie w domu (albo i coraz częściej poza domem). Podobnie z uroczystością przyjęcia Pierwszej Komunii św. Nie inaczej dzieje się, gdy ludzie ślubują sobie miłość, wierność i uczciwość małżeńską w kościele - wówczas zabawa weselna przeciąga się do białego rana i najczęściej przeciąga się jesz-cze na dzień następny, do tak zwanych poprawin. Teraz zaś, gdy Pan Jezus ma swoją uroczystość - jedną z największych w roku liturgicznym - rozciągniętą na całą oktawę, aż do kolejnego czwartku, to wypada zaakcentować swoją radość z posiadania tak wielkiego Skarbu, dostępnego nam na co dzień, jakim jest Najświętsze Ciało Zbawiciela, również na ów sposób czysto ludzki, ludyczny. Nie tylko usprawiedliwiona jest, ale nawet uzasadniona radość wyrażona we wspólnotowej zabawie.

    Wieloosobowy zespół spotykał się przez szereg tygodni, alby obmyślić najlepszą formę tychże obchodów. Szkielet festynu parafialnego, bo o nim przecież mowa, jest już zasadniczo utrwalony, ale zawsze jest jakoś inaczej. Tym razem również - zwłaszcza gdy chodzi o dzieci, są nowe atrakcje, ale tą główną i budzącą najwięcej emocji jest tak zwana loteria fantowa. Dzięki darczyńcom, którzy ofiarowali sporo fantów oraz zakupom dokonanym przez organizatorów oraz sponsorowi, fundującemu nagrody główne, możemy się spodziewać radosnych przeżyć. Oprócz tego - jak zwykle - cały zestaw kulinariów, strzelnica (osobna dla dzieci, osobna dla starszych), punkt medyczny, konkursy zręcznościowe i wiele innych. Zasmakujmy radosnego daru wspólnoty! 

Wtorek
05 lipca 2022
Okres zwykły - wakacje
8:00 - Msza św.
Intencja: + Jan Kata (greg. 5.)
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefan oraz rodzice i siostry
Intencja: ++ Otylia i Stefania oraz zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku