Licznik odwiedzin: 10040882
Nieco o dawnych ministrantach
Nieco o dawnych ministrantach
2010-11-21

Bardzo sympatycznie zrobiło się w ubiegłą sobotę ok. godz. 15.00, gdy to do salki pod plebanią przychodzić zaczęli dawni ministranci. Frekwencja nie była może zbyt imponująca, ale i tak było nieźle: 18 mężczyzn i jedna kobieta, dawna lektorka.

Jak to przy takich spotkaniach bywa, wiele było wspomnień, był pokaz slajdów - zdjęć z nowoustawionej w kościele wystawy, no i oczywiście kawa, herbata ciasta, przygotowane przez niezawodne Panie z Żywego Różańca.
   Ze spotkania tego większy od sentymentalnego wynikł pożytek. Padła bowiem propozycja włączenia w normalną służbę ołtarza tych, którzy przez wiele lat posługiwali Panu Bogu i - niektórym przynajmniej - tego brakuje. Jest więc szansa na to, że seniorzy służyć będą nadal podczas sumy.

   Z tego też grona udało się sformować podstawowy skład do Kościelnej Służby Mężczyzn "Semper Fidelis", jako że byliśmy do tej pory chyba jedyną parafią gdyńską bez tej formacji. Radość wielka. 

Piątek
24 maja 2019
Okres zwykły
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Marek Szczykno (1. r. śm.), Łukasz Kielak, Irena Kulas, Andrzej Kulas, Feliks Kulas, Elżbieta Pełka i Adela Szczykno
18:00 - Msza św.
Intencja: + Krzysztof Bąkowski (greg. 24.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku