Licznik odwiedzin: 18026413
Budujemy studnię w Czadzie!
Budujemy studnię w Czadzie!
2022-11-13

      Jaki był tego efekt, okazało się w minionym tygodniu, gdy otrzymaliśmy od ks. Chmieleckiego list z podziękowaniem dla wszystkich darczyńców.
   Dość sprawnie bowiem panie z Koła Misyjnego, które organizowały całą akcję, przekazały cały zebrany materiał do Olsztyna za pośrednictwem dwojga młodych ludzi.
   Po zważeniu całości okazało się, że trzy słoiki zawierały 1333 gramy srebrnego złomu oraz 63 gramy złomu złotego.
  Ponadto ze sprzedaży 84 krzyżyków sercańskich łącznie z ofiarami dodatkowymi uzbierało się ogółem  5120 zł. Łączna zaś wartość pomocy (złoto, srebro + gotówka) stanowi 13 346 złotych. Jak pisze ks. Piotr, kwota ta umożliwi wybudowanie jednej studni głębinowej w Czadzie.
   Biorąc pod uwagę problemy związane z brakiem wody, jakie dotykają tamtejszych ludzi, co - jak słyszeliśmy w homilii ks. Piotra - oznacza nie tylko niemożność korzystania z kąpieli, ale w ogóle brak dostępu do wody pitnej (spożywają zwykłą deszczówkę, gromadzoną w jakichś nieckach, zagłębieniach...), możemy dzielić radość z tymi, którym się poszczęści. To, oczywiście, nie rozwiązuje problemu deficytu wody w Czadzie i innych krajach, ale jest bardzo konkretną pomocą. Można powiedzieć, że owe odnalezione skarby w połączeniu z dodatkowym darem serca, stały się jakby wielkim bijącym sercem, które niebawem tłoczyć będzie wodę dla jakiejś konkretnej wspólnoty na terenach misyjnych.
   Jakże trudno zrozumieć nam, marnującym często to niezwykłe dobro, czym mógłby być brak wody. Jeśli więc dzięki tej akcji rozradowało się dusza niejednego z nas, to czym musi być radość ludzi obdarowanych!
   Z pewnością to nie ostatnia akcja misyjna. Panie z Koła Misyjnego mają ogrom zapału i jeszcze wiele, wiele pomysłów. Aby jednak te działania nadto nie nużyły i nie zniechęcały, dobrze byłoby rozdzielić zadania na większą ilość osób. Chętnych do pomocy serdecznie powitamy, a konkretny pożytek z tych działań i chwała Boża rosnąć będzie.
   Dziękujemy więc i zapraszamy.

Czwartek
07 grudnia 2023
Adwent
6:30 - Msza święta roratnia
Intencja: + Halina Kurzawa (greg. 7.)
18:00 - Msza święta
Intencja: ++ Mama Bogumiła (8. r. śm.) i zmarli z rodziny

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku