Licznik odwiedzin: 16501063
Siódma KURTYNA
Siódma KURTYNA
Jarosław Szydłak
2022-11-20

   Jej współorganizatorami są Miasto Gdynia oraz Narodowe Centrum Kultury. Projekt VII Przegląd Teatrów Amatorskich im. Marka Hermanna KURTYNA w Gdyni Małym Kacku dofinansowany został z budżetu państwa - ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
   VII Kurtyna cieszy się patronatami: honorowym Księdza Arcybiskupa Tadeusza Wojdy SAC Metropolity Gdańskiego, Pana Jarosława Sellina Sekretarza Stanu w MKiDN oraz Głównego Konserwatora Zabytków, Pana Dariusza Drelicha Wojewody Pomorskiego, Pana Wojciecha Szczurka Prezydenta Gdyni oraz patronatem Obszaru Metropolitalnego Gdańsk-Gdynia-Sopot jak i Związku Piłsudczyków RP.
   Patronatem medialnym VII Kurtynę objęli TVP Kultura, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Radio Kaszebe, Gość Niedzielny i portal mlodagdynia.pl, a wspiera nas również Radio Plus.
   W tym roku Kurtyna wpisuje się w obchody roku Józefa Wybickiego i z tej okazji na widzów i uczestników czekają przygotowane przez organizatorów niespodzianki przybliżające jego postać, a przygotowane zostały we współpra-cy z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie.
   Kurtyna rozpocznie się dziś Mszą św. o godzinie 18.00, po której zaprezentuje się Teatr Komedii Valldal ze spektaklem pt. PSIAKOŚĆ.
   W kolejnych pięciu dniach wystąpi piętnastka finalistów VII Kurtyny (wyłonionych spośród czterdziestu jeden zgłoszonych) z całej Polski - od Żywca po Rumię. Wieczory teatralne rozpoczynać się będą o godz. 18.30. Będzie trans-misja on-line na kanale YouTube Kurtyna Mały Kack Gdynia, zaś dla fizycznie obecnych otwarty będzie namiot o utrwalonej nazwie CafeWieża, w którym czekać będzie dobra kawa i smakowite ciasta, tworząc przestrzeń do spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń. Jak zwykle będzie tam też możliwość wsparcia budowy Katolickiego Centrum Kultury oraz nabycia niezwykłego rękodzieła Sióstr Karmelitanek Bosych z Gdyni.
   Finałowy tydzień zakończy się w sobotę o godz. 15.00 rozdaniem nagród połączonym z koncertem gdańskiego chóru Music Everywhere. W tym roku na zwycięzców czekają nagrody o łącznej wartości 20 000 zł. Wśród nich Złota Kurtyna o wartości 5 000 zł, ufundowana przez Alicję i Jarosława Biereckich, Srebrna Kurtyna o wartości 3 000 zł, ufundowana przez Narodowy Instytut Wolności oraz Kurtyna Specjalna o wartości 3 000 zł, ufundowana przez Prezydenta Gdyni, Pana Wojciecha Szczurka.
   Spotykajmy się na żywo, w kościele lub na YouTube Kurtyna Mały Kack Gdynia, na www.kurtynamalykack.pl oraz na FB @przegladkurtyna.

Wtorek
21 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Alina Grochocka (3. r. śm.), Józef oraz mąż Dariusz i syn Jakub
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 21.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku