Licznik odwiedzin: 16551498
I rozjechali się...
I rozjechali się...
Jarosław Szydłak
2022-11-27

   Medialny patronat nad VII Kurtyną objęli: TVP Kultura, TVP 3 Gdańsk, Radio Gdańsk, Radio Kaszebe, Gość Niedzielny i portal mlodagdynia.pl a wspierało nas - jako partner medialny - również Radio Plus.
   W tym roku Kurtyna wpisała się w obchody roku Józefa Wybickiego i z tej okazji, przy współpracy z Muzeum Hymnu Narodowego w Będominie, a konkretnie z pełnymi pasji jego Pracownikami, widzom Kurtyny - w krótkich teatralnych etiudach codziennie przedstawiali cenne informacje z życia Józefa Wybickiego.
   Jak wiemy, do ścisłego finału zakwalifikowało się piętnaście (spośród czterdziestu jeden zgłoszonych) zespołów teatralnych z całej Polski. Ich zmaganiom towarzyszyła niezwykła publiczność, zarówno na żywo jak i on-line. Łączna liczba Widzów w zaimprowizowanym teatrze przekroczyła 3000. Codziennie czekała na nich niezwykła atmosfera CafeWieży, dobra kawa i smakowite ciasta upieczone przez Przyjaciół Kurtyny. Było to miejsce spotkań, dyskusji i wymiany doświadczeń.
   Finałowy tydzień Kurtyny zakończył się wczoraj o godzinie 15.00 rozdaniem nagród, połączonym z koncertem gdańskiego chóru Music Everywhere. Wśród Gości Gali VII Kurtyny znaleźli się m.in.: Pani Katarzyna Gruszecka-Spychała, wiceprezydent Gdyni i Pan Wojciech Kaczmarczyk, Dyrektor Narodowego Instytutu Wolności. Skierowali oni słowa uznania do tegorocznych Laureatów oraz pogratulowali organizatorom siódmej już edycji wspomnianego Przeglądu. Uczestnicy Gali zostali zaproszeni do wsparcia Domu Hospicyjnego dla Dzieci Bursztynowa Przystań, dla którego kwestowali Wolontariusze współpracujący z Domem.

   Tegoroczna Gala stała się okazją do ogłoszenia radosnej nowiny, że Stowarzyszenie KACK Mały Kack uzyskało pozwolenie na budowę Katolickiego Centrum Kultury i prace budowlane przy tej inwestycji rozpoczną się wkrótce.
   W tym roku na zwycięzców czekały nagrody o łącznej wartości 21 000 PLN. Cztery Kurtyny Specjalne (każda o wartości 1 500 zł) trafiły do GRUPY TEATRALNEJ PO/MIĘDZY z Wrocławia, TEATRU UBOGICH z Katowic, Alicji Wojnarowskiej z Dębicy oraz Michała Orchowskiego z TEATRU KRZESIWO z Warszawy.
   Specjalna Kurtyna o wartości 3 000 zł, ufundowana przez Prezydenta Gdyni, Pana Wojciecha Szczurka, trafiła do TEATRU REDUTA ŚLĄSKA z Chorzowa. Ta formacja teatralna otrzymała również Kurtynę Medialną o wartości 1.000 PLN, którą od dwóch lat wyłania Ekipa Medialna Kurtyny.
   Brązowa Kurtyna, o wartości 2 000 zł, ufundowana przez Monikę Baran, trafiła do CZARNYCH OWIECZEK z Pniewitego. Ze Srebrną Kurtyną o wartości 3 000 zł, ufundowaną przez Narodowy Instytut Wolności Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego wyjechał z Gdyni TEATR DZIKIE KOTY z Kłodzka.
   Zwycięzcą VII Kurtyny i zdobywcą Złotej Kurtyny 2022 o wartości 5 000 zł, ufundowanej przez Alicję i Jarosława Biereckich, został TEATR PRZEBUDZENI z Ostródy za spektakl pt. Szatnia.
   Obok Jury również Widzowie VII Kurtyny zdecydowali o jednej z nagród - Kurtynie Publiczności (o wartości 1 000 zł) sponsorowanej przez Stowarzyszenie KACK Mały Kack i przyznali ją TEATROWI PRZEBUDZENI z Ostródy.
   Wszystkim Parafianom wspólnoty Chrystusa Króla, którzy włączyli się w przebieg tego wydarzenia - choćby w sposób bierny, jako widzowie - składamy serdeczne Bóg zapłać, a pozostałym - za cierpliwe znoszenie trudności, wynikających z odmiennej organizacji życia religijnego w tym czasie.
   Pełna relacja z finałowego tygodnia, wywiady z Artystami i Gośćmi czekają na Państwa  na www.kurtynamalykack.pl, na kanale You Tube Kurtyna Mały Kack oraz na FB @przegladkurtyna i @StowarzyszenieKACK.

Czwartek
30 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: ++ Adrianna Pek i Regina Ziewiec
18:00 - Msza św.
Intencja: + Zenon Grzybowski (greg. 30.)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku