Licznik odwiedzin: 16557132
Znów o renowacji
Znów o renowacji
2023-01-15

   Raczej na bieżąco informujemy o postępach przy renowacji stacji Drogi Krzyżowej, stąd wiadomo, że na warsztacie konserwatora znajdują się kolejne dwa obrazy pasyjne: stacja IV - Spotkanie z Matką oraz stacja IX - Trzeci upadek Pana Jezusa.

    Co prawda pan konserwator wprost dawał do zrozumienia, że lepiej byłoby odnawiać poszczególne obrazy według jakiejś kolejności (w tym wypadku od-wrotnej: od czternastej), aby pozostawić w tym zakresie porządek. Są jednak fundatorzy renowacji, którzy - przynajmniej w niektórych przypadkach - mieli życzenie odnowienia konkretnych, wskazanych przez siebie stacji. Woli zaś ofiarodawców nie można czynić na przekór.

    Niedawno zaś, i to właśnie w czasie kolęd, dowiedziałem się o pewnej, spontanicznie zorganizowanej akcji Parafian z ulic Kaliskiej i Wieluńskiej. Otóż na wieść o odnawianiu stacji Drogi Krzyżowej, skrzyknęli się i zebrali środki potrzebne na renowację kolejnego obrazu. Tego samego dnia pewne małżeństwo również przekazało kwotę zabezpieczającą odnowienie jednej stacji.

   Wielkie Bóg zapłać składamy wszystkim zatroskanym o upiększanie naszej świątyni, wdzięczni jesteśmy za konkretne gesty i polecamy łaskawości Pana Boga dobrze mu znanych Dobrodziejów.

 

 

Piątek
31 marca 2023
Wielki Post
7:30 - Msza św.
Intencja: + Józef Szczypior (z okazji urodzin i imienin)
17:00 - Droga Krzyżowa dla dzieci
18:00 - Msza św.
Intencja: ++ Stefania Głowacka (2. r. śm.) i zmarli z rodziny
18:30 - Droga Krzyżowa dla młodzieży i dorosłych

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku