Licznik odwiedzin: 12766752
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
Spotkanie Rady Duszpasterskiej
2010-12-19

W miniony wtorek odbyło się drugie spotkanie Rady Duszpasterskiej, na którym omówiono kilka istotnych spraw, m.in.:

1. Podtrzymano wcześniejsze dyżury wspólnot przynoszących w procesji darów ofiarnych produkty żywnościowe dla ubogich rodzin;
2. Omówiono sposób rozwożenia paczek zarówno do rodzin ubogich jak też do  dzieci, którym Parafianie przygotowali indywidualne paczki;
3. Poruszono sprawę wystroju kościoła na tegoroczne święta.
4. Przyjęto propozycję adwentowego dnia spowiedzi św. dla całej parafii, na którą poprosimy kapłanów z sąsiednich parafii.
5. Omówiono sposób prezentacji dziecięcych szopek w naszym kościele, które w sąsiadującej z nami szkole brały udział w konkursie.
6. Wspomniano o wigilii dla osób samotnych w parafii, która przy udziale "Caritas-u" odbędzie się w plebanii.
7. Przydzielono poszczególnym grupom duszpasterskim funkcje liturgiczne na Pasterkę. Rozmawiano też o czuwaniu modlitewnym przed Pasterką, które ostatecznie przygotuje ks. Łukasz z młodzieżą spotykającą się na DKF.
8. Dyskutowano też o sposobie kolędowania i informatorze dotyczącym działających w parafii grupach duszpasterskich (oraz tych, które ew. mogą tu powstać) - z nadzieją włączenia do nich kolejnych osób, dotąd jeszcze nie zaangażowanych.
9. Była też mowa o wykorzystaniu aktualnych warunków śniegowych i zaproponowaniu integracyjnej, rodzinnej zabawy polegającej na budowaniu przed kościołem w najbliższą niedzielę żłóbka śniegowego. Ostateczna decyzja zależeć będzie jednak od warunków atmosferycznych i dlatego zapaść może dopiero w niedzielę.

 

 

 

Czwartek
04 marca 2021
Wielki Post
8:00 - Msza św.
Intencja: ++ Rodzice: Helena i Augustyn Wernerowscy
18:00 - Msza św.
Intencja: W intencji osób konsekrowanych oraz o dobre, liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne - również z naszej parafii
Intencja: + Danuta Marciniak (miesiąc po pogrzebie)

(c) copyright 2009 - 2011 by Parafia Chrystusa Króla w Gdyni Małym Kacku